Mi annak a matematikai műveletnek a neve, amit akkor használunk egy egyenlet megoldásánál, mikor az ismeretlenünk -akárhogy alakítjuk az egyenletet- az egyenlet mindkét oldalon ott lesz?

1x használtuk ezt a módszert- olyasmi rémlik, hogy valahogy megcsináltuk at egyenletet és a kijött eredményt beírtuk az ismeretlen helyére; ezt addig folytattuk míg a kijött eredmények között elég kicsi lett az eltérés. De elég homályos. Ha valaki rájön mire gondolok, elmondaná a művelet lényegét?
2020. jan. 15. 16:18
 1/5 anonim válasza:
64%

Több ismeretlenes egyenlet.

Amikor egyikből kifejezzük a másikat.

Ha arra gondoltál

Pl

2x+y= 78+3x /-×

×=78-y

Es ezt behelyettesited x helyere

2(78-y)=78+3(78-y)

156-2y=78+234-3y

156=312-5y

468=5y

Y=468:5=93,6

Ebbol meg tudod mennyi az y..itt nem lesz egesz szam mert csak hasrautesszeruen irtam szamokat

Es az osszeget behelyettesited az eredeti egyenletbe es kiszamolod az x-et

2x+93,6=78+3× /-2×

93,6=78+× /-78

15,6=×

Y=93,6


Ell.2*15,6+93,6=78×3*15,6


124,8=124,8

2020. jan. 15. 19:37
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ez az. Itt több ismeretlen van, és több egyenlet.


Én olyanra gondoltam, ahol csak 1 db ismeretlen van (pl. x) és az az egyenlet mindkét oldalán szerepel. És az egyenletet pedig tovább már nem lehet úgy rendezni, hogy az X csak egyik oldalon szerepeljen.

2020. jan. 15. 19:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Megvann! Iteráció
2020. jan. 15. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha mindkét oldalon ott van az "x", akkor az egyik oldalit át tudod vinni a másik oldalra. De cáfolj meg és írj egy példát!
2020. jan. 15. 23:09
 5/5 A kérdező kommentje:
x^3-13x+12=0 , és legyen x(0)=0.4
2020. jan. 18. 11:43