1x használtuk ezt a módszert- olyasmi rémlik, hogy valahogy megcsináltuk at egyenletet és a kijött eredményt beírtuk az ismeretlen helyére; ezt addig folytattuk míg a kijött eredmények között elég kicsi lett az eltérés. De elég homályos. Ha valaki rájön mire gondolok, elmondaná a művelet lényegét?2020. jan. 15. 16:18
1/5 anonim válasza:
Több ismeretlenes egyenlet.
Amikor egyikből kifejezzük a másikat.
Ha arra gondoltál
Pl
2x+y= 78+3x /-×
×=78-y
Es ezt behelyettesited x helyere
2(78-y)=78+3(78-y)
156-2y=78+234-3y
156=312-5y
468=5y
Y=468:5=93,6
Ebbol meg tudod mennyi az y..itt nem lesz egesz szam mert csak hasrautesszeruen irtam szamokat
Es az osszeget behelyettesited az eredeti egyenletbe es kiszamolod az x-et
2x+93,6=78+3× /-2×
93,6=78+× /-78
15,6=×
Y=93,6
Ell.2*15,6+93,6=78×3*15,6
124,8=124,8
2/5 A kérdező kommentje:
Nem ez az. Itt több ismeretlen van, és több egyenlet.
Én olyanra gondoltam, ahol csak 1 db ismeretlen van (pl. x) és az az egyenlet mindkét oldalán szerepel. És az egyenletet pedig tovább már nem lehet úgy rendezni, hogy az X csak egyik oldalon szerepeljen.
2020. jan. 15. 19:44
3/5 A kérdező kommentje:
Megvann! Iteráció
2020. jan. 15. 19:57
4/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Ha mindkét oldalon ott van az "x", akkor az egyik oldalit át tudod vinni a másik oldalra. De cáfolj meg és írj egy példát!
5/5 A kérdező kommentje:
x^3-13x+12=0 , és legyen x(0)=0.4
2020. jan. 18. 11:43