pitagorasz tételt kell használni SÜRGŐS holnapra kell#feladat #házi .
2020. jan. 9. 17:02
1/4 anonim válasza:
a^2+a^2=16^2
2a^2=256
a^2=128
a=sqrt(128)=11,31
Általában a=c/sqrt(2).
2/4 anonim válasza:
Jaj, sietek, ha sürgős. A Pitagorasz-tétel szerint derékszögű háromszögek esetén a két befogó négyzetének össze egyenlő az átfogó négyzetével.
Mivel egyenlőszárú a háromszög mindkét befogót jelölhetjük a-val. Ekkor:
a² + a² = 16² dm²
2 a² = 256 dm²
3/4 anonim válasza:
Vegyél egy szalvétát, és hajtsd félbe! Van egy egyenlő szárú derékszögű háromszöged.
Egy négyzetnek húzd meg az átlóját! Kapsz két egyenlő szárú derékszögű háromszöget.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és hogy szántatok rá időt
2020. jan. 11. 15:49