Egy egyenlőszárú derékszögú háromszög átfogója 16 dm mekkora a két befogó?

pitagorasz tételt kell használni SÜRGŐS holnapra kell

#feladat #házi .
2020. jan. 9. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

a^2+a^2=16^2

2a^2=256

a^2=128

a=sqrt(128)=11,31


Általában a=c/sqrt(2).

2020. jan. 9. 17:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Jaj, sietek, ha sürgős. A Pitagorasz-tétel szerint derékszögű háromszögek esetén a két befogó négyzetének össze egyenlő az átfogó négyzetével.

Mivel egyenlőszárú a háromszög mindkét befogót jelölhetjük a-val. Ekkor:

a² + a² = 16² dm²

2 a² = 256 dm²

2020. jan. 9. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyél egy szalvétát, és hajtsd félbe! Van egy egyenlő szárú derékszögű háromszöged.

Egy négyzetnek húzd meg az átlóját! Kapsz két egyenlő szárú derékszögű háromszöget.

2020. jan. 9. 17:41
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és hogy szántatok rá időt
2020. jan. 11. 15:49