Egy derékszögű háromszögű, egyenlő szárú háromszög köré írtunk kört. Határozd meg a háromszög befogóit ha a kör sugara 14 cm. Valaki tud segíteni ebben a feladatban?

Sehogy se jövök rá, hogyan kéne kiszámítani a kör sugarából a befogókat.

2019. máj. 9. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis segítség: Thalész-tétel

innen már nagyon egyszerű

2019. máj. 9. 16:46
 2/7 kukacJános ***** válasza:
a thálesz tétel miatt az átfogo 2x14lesz azaz 28 cm. Mivel egyenlő szárú a 3szög 45-45 fokos a másik két szöge(180-90)/2. innen tudsz szinusszal számolni: sin45=x/24. azthiszem ez a jó megoldás.
2019. máj. 9. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

elég √2-vel osztani, mivel derékszögű egyenlő szárú háromszögről van szó

ne keverd meg szegényt szinuszokkal

2019. máj. 9. 16:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindenkinek!
2019. máj. 9. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Mutatok egy másik útat, ha esetleg érdekel. Felírod a hátomszög területét 2 féleképpen. Legyen x a befogó. Ekkor, T=(x^2)/2. A háromszög területe a köré írt körrel, x befogó és gyök2*x átfogó esetén: T=(x*x*gyök2*x)/4*14. Ezeket egyenlővé teszed, és x-et megkapod.
2019. máj. 9. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Javítás: T=(x*x*gyök2*x)/(4*14) a zárójel fontos!
2019. máj. 9. 18:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2019. máj. 9. 20:34