Sehogy se jövök rá, hogyan kéne kiszámítani a kör sugarából a befogókat.2019. máj. 9. 16:43
1/7 anonim válasza:
Egy kis segítség: Thalész-tétel
innen már nagyon egyszerű
2/7 kukacJános válasza:
a thálesz tétel miatt az átfogo 2x14lesz azaz 28 cm. Mivel egyenlő szárú a 3szög 45-45 fokos a másik két szöge(180-90)/2. innen tudsz szinusszal számolni: sin45=x/24. azthiszem ez a jó megoldás.
3/7 anonim válasza:
elég √2-vel osztani, mivel derékszögű egyenlő szárú háromszögről van szó
ne keverd meg szegényt szinuszokkal
4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindenkinek!
2019. máj. 9. 17:07
5/7 anonim válasza:
Szia. Mutatok egy másik útat, ha esetleg érdekel. Felírod a hátomszög területét 2 féleképpen. Legyen x a befogó. Ekkor, T=(x^2)/2. A háromszög területe a köré írt körrel, x befogó és gyök2*x átfogó esetén: T=(x*x*gyök2*x)/4*14. Ezeket egyenlővé teszed, és x-et megkapod.
6/7 anonim válasza:
Javítás: T=(x*x*gyök2*x)/(4*14) a zárójel fontos!
7/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2019. máj. 9. 20:34