Egy derékszögű háromszög egyik befogólya 6 cm. Adja meg két tizedes jegyre kerekítve a 9 cm-es átfogón a magasságpont által levágott rövidebb szakasz hosszát. Tudnátok segíteni?


2019. ápr. 14. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A derékszögű háromszög magasságpontja a derékszögű csúcsban van ami nincs rajta az átfogón. Így a feladatod értelmetlen.

Szerintem a feladatod: egy derékszögű háromszög egyik befogója 6 cm, átfogóhoz tartozö magassága 9 cm. Határozd meg hogy az átfogóhoz tartozó magasság mekkora szakaszokra bontja az átfogót!.

Ha ez a feladat akko4 jelezd és segítek, vagy írd ki rendesen a feladatot.

Magasságtétel befegótétel pitagorasz tétel...

2019. ápr. 14. 16:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért kéne a magasságnak lennie adva? A másik befogó Pitagorasz tételből számolható gyök(9^2-6^2)=gyök(81-36)=3*gyök5.


Ezekből már számítható a magasság is, ill. a befogóknak az átfogóra eső merőleges vetületei.

2019. ápr. 14. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Mellesleg:


"Szerintem a feladatod: egy derékszögű háromszög egyik befogója 6 cm, átfogóhoz tartozö magassága 9 cm"


Ez így sehogy nem jó, mert a magasság nem lehet nagyobb a befogónál, mert nem jön ki a háromszög egyenlőtlenség...

2019. ápr. 14. 19:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen addig megvan, hogy pitagorasszal kiszámolom a másik befogót, de hogyan tudok ezután csak az oldalakból kiszámolni az átfogóhoz tartozó magasságot?
2019. ápr. 16. 14:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát úgy, hogy az átfogóhoz tartozó magasság az egész háromszöget újabb két derékszögű háromszögre bontja. És ezekre is fel tudsz írni 2 Pitagoraszi egyenletet.


2egyenlet 2 ismeretlen.

2019. ápr. 16. 16:24