Határozza meg a derékszögű háromszög befogóját, ha az átfogója 27 cm és a keresett befogó átfogóra eső vetülete pedig 3 cm! Milyen képlettel kell kiszámolni? Vagy ogyan kell?


2019. jún. 6. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Befogótétel: a^2=p×c ahol p a merőleges vetület és c az átfogó. Így a^2=27×3=81 amiből a=9cm.
2019. jún. 6. 20:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm
2019. jún. 6. 21:30