Mekkora annak a szabályos háromszögnek a területe, amelynek 3 cm-rel hosszabb az oldala, mint a magassága?


Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene nekem kiszámolni a főkérdésben lévő feladatot, illetve ezt:


Mekkora annak az egyenlő szárú derékszögű háromszögnek a területe, amelynek 5 cm-rel rövidebb a befogója, mint az átfogója?


Nagyon nem értek a matekhoz, és ha akár csak egy feladatban is tudsz segíteni, virtuálisan küldök neked a kedvenc csokoládédból (vagy ha nem szereted a csokit, bármi másból, amit akarsz).


Köszönöm!



2017. nov. 21. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A szabályos háromszög azt jelenti, hogy az oldalai és a szögei egyenlőek. A szögei 180/3=60 fokosak. Képzeld el, hogy a háromszög az egyik oldalán áll! Jó lenne, ha lerajzolnád. Csak úgy szabad kézzel. Húzd meg az alaphoz tartozó magasságot! Így a háromszögből kapsz két kis háromszöget. Foglalkozzunk a bal oldalival! Ez egy derékszögű háromszög. Ha az eredeti háromszög oldala x, akkor ennek a kis háromszögnek az oldalai x/2, x-3 és x. Írjuk fel a Pithagorasz tételt!

(x/2)^2 + (x-3)^2 = x^2

Oldjuk meg!

1/4 x^2 + x^2 - 6x + 9 = x^2

1/4 x^2 - 6x + 9 = 0

A megoldóképletet használva azt kapjuk, hogy

x1 = 22,392

x2 = 1,608

Az x2 nem jó, mert akkor a magasságra negatív szám jön ki, tehát a háromszög oldala 22,392 cm, a magasság pedig 19,392 cm.

T = alap * magasság(alap) / 2

Ezt számold ki!

2017. nov. 21. 17:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha tanultad a szögfüggvényeket, úgy még egyszerűbb. Akkor ugyanis fel lehet írni, hogy

magasság = sin(60 fok) * oldal

A feladat elmondja, hogy a magasság 3 centivel kisebb az oldalnál, tehát

oldal - 3 = sin(60 fok) * oldal

oldal - 3 = 0,866 * oldal

-3 = -0,134 * oldal

oldal = 22,392 cm

2017. nov. 21. 17:37
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem egészen értem, ha derékszögű háromszög, akkor melyik oldala 22 cm? Mert gondolom nem mindegyik. Vagy ez már a szabályos háromszög oldala?

Illetve az alap akkor most mi lesz?

Nagyon köszönöm a választ, segített is, de annyira összezavarodtam a végére.

2017. nov. 21. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:
A 22,392 cm a kis háromszög átfogója, ami az eredeti háromszög oldala.
2017. nov. 21. 17:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval 22x19:2= 209 cm a szabályos háromszög területe?
2017. nov. 21. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van, de ha levágod a tizedeseket, eléggé mellémehet az eredmény.
2017. nov. 21. 18:05
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a figyelmeztetést :) Akkor a tizedesekkel számolom.

Nagyon hálás vagyok a segítségért!

2017. nov. 21. 18:09