SOS! Egy szabályos (egyenlő oldalú, egyenlő szögű) háromszögnek hogyan számolod ki a magasságát?


a-val kell kifejezni. m=?

Tehát ugye a háromszög oldalai a,a,a. Ezekből hogyan fejezzük ki a magasságát? 8.-os vagyok (most éppen a pitagorasz-tételt vesszük)



2013. dec. 6. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Milyen háromszögekre igaz a pitagorasz-tétel?


Milyen tulajdonsággal bír a magasság vonal?


Rajzold fel az ábrát, rajzold be az egyik magasságot és gondold végig a fenti két kérdést.


Onnan már adja magát az egész.

2013. dec. 6. 21:55
 2/3 anonim ***** válasza:

a^2 = m^2 + (a/2)^2


a^2 = m^2 + a^2 /4 /*4


4*a^2 = 4*m^2 + a^2 /-a^2


3*a^2 = 4*m^2 /:4


m^2 = 3*a^2 /4 /négyzetgyök


m = gyök3 / 2

2013. dec. 6. 21:56
 3/3 anonim válasza:
a négyzet gyök három per 2
2013. dec. 7. 09:00