a-val kell kifejezni. m=?
Tehát ugye a háromszög oldalai a,a,a. Ezekből hogyan fejezzük ki a magasságát? 8.-os vagyok (most éppen a pitagorasz-tételt vesszük)
2013. dec. 6. 21:51
1/3 anonim válasza:
Milyen háromszögekre igaz a pitagorasz-tétel?
Milyen tulajdonsággal bír a magasság vonal?
Rajzold fel az ábrát, rajzold be az egyik magasságot és gondold végig a fenti két kérdést.
Onnan már adja magát az egész.
2/3 anonim válasza:
a^2 = m^2 + (a/2)^2
a^2 = m^2 + a^2 /4 /*4
4*a^2 = 4*m^2 + a^2 /-a^2
3*a^2 = 4*m^2 /:4
m^2 = 3*a^2 /4 /négyzetgyök
m = gyök3 / 2