Szabályos négyoldalú gúlának be és köré írható gömb képlete?


Néztem a függvény táblázatban, neten, már másoktól is kérdeztem de nem lettek meg. De lehet hogy csak olyan szerencsés vagyok hogy nem vettem észre. :/

Addig jutottam hogy:

rbe gömb=

Rköré gömb=

:DD



2020. jan. 6. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen az alaplap átlójának hossza d, az oldalélé o. Ha félbevágjuk a gúlát az alaplap átlója mentén, akkor egy háromszög keletkezik, amelynek köré írható köre megegyezik a gúla köré írható gömbjével, persze a beírt körrel is ugyanez a helyzet.

Mivel speciálisan egyenlő szárú háromszögről van szó, ezért egyszerűbben is le lehet vezetni, de vehetjük az általános képletet ezekre vonatkozóan:


R=(a*b*c)/(4*T)=(d*o*o)/(4*T)=(d*o^2)/(4*T)

r=(2*T)/(a+b+c)=(2*T)/(d+o+o)=(2*T)/(d+2*o)

2020. jan. 6. 20:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésedet!

Egy ilyesmi feladat: [link]

2020. jan. 6. 21:14
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget első.


Bocsi ha nem értetted második. :s

Amúgy igen olyasmi feladat, csak ott nem találtam a képleteket. :D

2020. jan. 7. 19:42