Mivel egyenlő a kifejezés értéke?


Link:

[link]


Nem jövök rá sehogyan.

Négyzetre emelés nélkül kellene megoldani a feladatot.


2019. dec. 27. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

x+1/x=14

(x+1/x)^2=196

x^2+2*x*1/x+1/x^2=196

x^2+2+1/x^2=196

x^2+1/x^2=194

2019. dec. 27. 20:41
 2/3 A kérdező kommentje:

Negyzetre emelés nélkül?

Úgy kellene megoldani. Amire nem jövök rá.

2019. dec. 27. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag ugyanúgy; adj hozzá 2-t, majd vedd is el, hogy értéke ne változzon:


x^2+1/x^2+2-2


Az első három tag pont (x+1/x)^2, tehát:


(x+1/x)^2-2=14^2-2=196-2=194

2019. dec. 27. 21:18