Link:
Nem jövök rá sehogyan.
Négyzetre emelés nélkül kellene megoldani a feladatot.
2019. dec. 27. 20:33
1/3 anonim válasza:
x+1/x=14
(x+1/x)^2=196
x^2+2*x*1/x+1/x^2=196
x^2+2+1/x^2=196
x^2+1/x^2=194
2/3 A kérdező kommentje:
Negyzetre emelés nélkül?
Úgy kellene megoldani. Amire nem jövök rá.
2019. dec. 27. 21:01
3/3 anonim válasza:
Gyakorlatilag ugyanúgy; adj hozzá 2-t, majd vedd is el, hogy értéke ne változzon:
x^2+1/x^2+2-2
Az első három tag pont (x+1/x)^2, tehát:
(x+1/x)^2-2=14^2-2=196-2=194