Egy negyzetgyok alatti kifejezés, valaminek a negyzete. Ezt így kell megoldanom?


X^2+2xy+y^2=4+gyok15

Tehát a 4+gyok15 valamilyen kifejezés negyzete.

De ha így írom fel hogy X^2+2xy+y^2=4+gyok15 akkor nagyon bonyolódni fog ugye??


2019. nov. 23. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:

"Tehát a 4+gyok15 valamilyen kifejezés negyzete."

NEM!

A gyök15 az a szám, ami önmagával szorozva egyenlő 15-tel, ehhez kell hozzáadnod a 2-tőt!

Érzed a különbséget?

2019. nov. 23. 05:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez Most mi? 2 ismeretlenes egyenlet akar lenni?
2019. nov. 23. 07:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na ne értetlenkedjetek már ennyire!

"Tehát a 4+gyok15 valamilyen kifejezés negyzete."

Nem kifejezésnek, hanem valamilyen számnak.

És igen, épp +/- gyök(4+gyok15)-nek a négyzete.

Ha pedig geometriailag nézzük akkor egy

x^2+2xy+y^2=K alakú egyenlet egy olyan egyenespárt ad meg, amelynek a tengelymetszetei gyök(K) és -gyök(K).

U.is a baloldal (x+y)^2 alakba írható, és így

y=gyök(K)-x ill. y=-gyök(K)-x adódik.

2019. nov. 23. 09:11
 4/8 anonim ***** válasza:

*Amennyiben K>0. Ha K=0, akkor a két egyenes egybeesik (y=-x), ha pedig K<0, akkor a valós koordináta-rendszerben nincs olyan pont, amely kielégítené az egyenletet.


Ej, ej, az a fránya precizitás... Pongyolának lenni mégis egyszerűbb.

2019. nov. 23. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 És mi a problémád? Tán olyan koordinátarendszerről még nem hallottál, ahol a komplex függvényeket is lehet ábrázolni.

Ej, ej, ez a szűklátókörűség. Pedig a komplex már Gauss óta létezik...

2019. nov. 23. 14:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Írásomnak mégis melyik részéből derül ki az számodra, hogy nem hallottam volna róla? ...

Egyébként meg, ha valós-valós a feladat, akkor kutya kötelességed odaírni az általánosított alakhoz a K szerinti diszkutálást... Meg úgy egyébként is...

Arról nem beszélve, hogy nem adtad meg az alaphalmazt, amelyen vizsgálod a problémát...

2019. nov. 23. 15:20
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez a feladat.

4+gyok15 valaminek a negyzete. Nincs alaphalmaz.

Algebrai úton hogyan tudom ezt kiszamolni ez a kerdes.

2019. nov. 23. 15:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Most akkor az a kérdés, hogy melyik számnak a négyzete a 4+gyök(15)? Mert akkor a bal oldalnak nincs sok értelme...


A helyes válasz az, amit már egyszer leírtak, az pedig a gyök(4+gyök(15)) és a -gyök(4+gyök(15)). Ha más kérdés nem tartozik a feladathoz, akkor ennyi a válasz.

2019. nov. 23. 15:30