Az egyenlet megoldása nélkül számítsa ki az x12x2 + x1x22 kifejezés értékét, ahol x1 és x2 az 2x2 +x – 6 = 0 egyenlet két gyöke?


itt most mi az összeadás paramétere?

x2 négyzet lehet? vagy x2 szorozva 2-vel?

nem értem.


2019. okt. 16. 01:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

x1^2x2+x1x2^2=x1x2(x1+x2)=c/a(-b/a)=-bc/a^2


a=2; b=1; c=-6


(Viéte formula)

2019. okt. 16. 06:46