Hogyan fejezzük ki ebből az egyenletből x-et?


Ebből az egyenletből sehogysem tudom kifejezni x-et, symbolab se tudta.


y=(360x/2x+360)^(2/3)*(360x)



2019. máj. 10. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:

y=540^240x

lny=240x*ln540

240x=lny/ln540

x=(lny/ln540)/240

2019. máj. 10. 19:38
 2/4 anonim ***** válasza:
A feladat hasonlít az inverz függvény meghatározására. Az egyenlet alaphalmaza RXR\{(x,y)|x=0, y=0}, magyarán élni kell azzal a megkötéssel, hogy x≠0 és y≠0. Ha y=αx, akkor x=y/α. Itt α~23 872,52 és 1/α=∛20/64 800~4,1889*10⁻⁵. Fel kell ismerni, hogy y=αx grafikonja egy olyan egyenes, amely "átmegy az origón", de ott "hézagpontja" van, magyarán ott nem lesz értelmezve. Az ilyen függvényeket patologikus függvényeknek is nevezik.
2019. máj. 10. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:

A következő megjegyzésem a feladatban szerepelő y=(360x/2x+360)^(2/3)*(360x) függvény értelmezésével kapcsolatos. A legtöbb feladatot kiírónak gondjai vannak a zárójelezéssel. Nem teszik ki a megfelelő helyen, nem ismerik fel annak szerepét a műveletek elvégzése során. Nézzük meg, hogy az első zárójelpárból mi olvasható ki. 360x/2x=180x². De ki fog ilyesmit felírni? Nyilván nemcsak 2-vel, hanem x-el is osztani szeretne. Ebben az esetben a képlet így festett volna helyesen: Ha x≠0, akkor 360x/(2x)=180. Nyilván lemaradt az osztó kifejezéshez tartozó zárójelpár. Ezután nézzük meg mi történik a képlet sor végén. Az a szorzás nem a kitevőre, hanem az előtte álló kifejezésre vonatkozik. Akkor lett volna igaza

#1-nek, ha ott még egy zárójelpár szerepelt volna:(360x/2x+360)^((2/3)*(360x)) és x≠0 és y≠1 megkötéssel.

Különben az én régi Derive 5 matek szoftverem megoldja a feladatot, de semmilyen megkötést nem rak hozzá.

2019. máj. 10. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, aki még a feladatot is rosszul írja ki, az mit vár?! Pedig minimum az excel-táblának a képlet szintaktikáját ismerni iillene.
2019. máj. 10. 21:35