Hogy lesz (s-v2)/(v1+v2) egyenletből a 36/11-ed tört??2018. okt. 9. 23:01
1/5 anonim válasza:
lefenykepezned inkabb mert igy olvashatatlan
2/5 anonim válasza:
Ebből az egyenletből és adatokból sehogy.
3/5 anonim válasza:
Elrontottad v2 előjelét.
s=v1t+v2 (t-1)
s=v1t+v2*t-v2
s+v2 = v1t+v2*t
t = (s+v2)/(v1+v2)
t = (1500+300)/(250+300)=1800/550 = 36/11
Egy kis kiegészítés:
Alapvetően elég ronda ez a kifejezés: (s-v2)
méterből vonunk ki m/min-t. wtf :)
Természetesen matematikailag helyes, de fizikailag nem.
A mértékegységeket beírva persze helyreáll a dolog:
s [m]=v1 [m/min] *t [min]+v2 [m/min]* (t [min]-1 [min])
Felbontva:
s [m]=v1 [m/min] *t [min]+v2 [m/min]*t [min]-v2 [m/min]*1 [min]
v2 [m/min]*1 [min] = v2 [m] tehát s+v2 valójában [m]+[m] mértékegységű.
4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, hogy hiba van a gépezetben! Egyébként nem én írtam fel így, hanem az oktatási minisztérium által kiállított egyik fizika gyakorló feladatsort szerkesztő "író"..de hibázott köszi a segítséget ;D
2018. okt. 10. 02:02
5/5 anonim válasza:
Biztos, azért rakták bele az előjelhibát, hogy teszteljék vajon észreveszed-e ;-)