Hogy jön ki a 36/11-ed tört az adott egyenletből és adatok alapján? s1=s2=1500m, t1=6min, t2=t1-1=5min, v1=250m/min (=15km/h), v2=300m/min (=18km/h) s=v1t+v2 (t-1) =1500m -> t= (s-v2) / (v1+v2) =36/11 min =wtf? -. O

Hogy lesz (s-v2)/(v1+v2) egyenletből a 36/11-ed tört??

2018. okt. 9. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
lefenykepezned inkabb mert igy olvashatatlan
2018. okt. 9. 23:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebből az egyenletből és adatokból sehogy.
2018. okt. 9. 23:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Elrontottad v2 előjelét.


s=v1t+v2 (t-1)

s=v1t+v2*t-v2

s+v2 = v1t+v2*t

t = (s+v2)/(v1+v2)


t = (1500+300)/(250+300)=1800/550 = 36/11


Egy kis kiegészítés:

Alapvetően elég ronda ez a kifejezés: (s-v2)

méterből vonunk ki m/min-t. wtf :)


Természetesen matematikailag helyes, de fizikailag nem.

A mértékegységeket beírva persze helyreáll a dolog:


s [m]=v1 [m/min] *t [min]+v2 [m/min]* (t [min]-1 [min])

Felbontva:

s [m]=v1 [m/min] *t [min]+v2 [m/min]*t [min]-v2 [m/min]*1 [min]


v2 [m/min]*1 [min] = v2 [m] tehát s+v2 valójában [m]+[m] mértékegységű.

2018. okt. 9. 23:49
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, hogy hiba van a gépezetben! Egyébként nem én írtam fel így, hanem az oktatási minisztérium által kiállított egyik fizika gyakorló feladatsort szerkesztő "író"..de hibázott köszi a segítséget ;D
2018. okt. 10. 02:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos, azért rakták bele az előjelhibát, hogy teszteljék vajon észreveszed-e ;-)
2018. okt. 10. 11:40