Algebra összevonás. Helyes így?


Szeretném kérdezni, hogy helyesen oldottam-e meg az alábbi feladatot:


Végezd el, add meg a legegyszerűbb alakot, majd számítsd ki a kifejezések helyettesítési értékét, ha:

x=0,5 és y=-1


4x^2*2y^4*7x*5y^3=

=4*x^2*2*y^4*7*x*5*y^3=

=4*7*5*(x^2*x)*(y^4*y^3)=

=28*5*x^3*y^7=

=140*x^3*y^7=

=140*0,125*(-1)=

=17,5*(-1)=

=-17,5


Remélem átlátható.

Sürgős! Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 11. 11:17
 1/1 anonim ***** válasza:
63%

épp dolgozatot írtok? :)

Az azonosakat kell összevonni:

4*2*7*5=280 (itt eltüntettél egy 2-es szorzót)

x^2*x = x^3

y^4*y^3 = y^7


280*x^3*y^7 = 280 * 0,125*(-1) = -35


A többi jó volt.

2019. nov. 11. 11:31