Szeretném kérdezni, hogy helyesen oldottam-e meg az alábbi feladatot:
Végezd el, add meg a legegyszerűbb alakot, majd számítsd ki a kifejezések helyettesítési értékét, ha:
x=0,5 és y=-1
4x^2*2y^4*7x*5y^3=
=4*x^2*2*y^4*7*x*5*y^3=
=4*7*5*(x^2*x)*(y^4*y^3)=
=28*5*x^3*y^7=
=140*x^3*y^7=
=140*0,125*(-1)=
=17,5*(-1)=
=-17,5
Remélem átlátható.
Sürgős! Előre is köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 11. 11:17
1/1 anonim válasza:
épp dolgozatot írtok? :)
Az azonosakat kell összevonni:
4*2*7*5=280 (itt eltüntettél egy 2-es szorzót)
x^2*x = x^3
y^4*y^3 = y^7
280*x^3*y^7 = 280 * 0,125*(-1) = -35
A többi jó volt.