(3+2gyök2)^(x/2) - (3-2gyök2)^(x/2) =3/22019. dec. 4. 10:18
1/5 anonim válasza:
(3+2sqrt(2))(3-2sqrt(2))=9-8=1
Ebből következően az egyenlet baloldalán levő két tag egymás reciproka.
a-1/a=3/2
Ehhez az egyenlethez jutunk új ismeretlen bevezetése után.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igaz, nem a teljes feladatot nézted, mert van a zárójelekhez egy x/2 kitevő :) De azt én nem vettem észre, hogy egymás reciprokai és ezt felhasználva tudtam végül megoldani.
2019. dec. 4. 16:16
3/5 anonim válasza:
A kitevővel együtt is egymás reciprokai, hiszen egy szorzatot tényezőnként hatványozunk.
4/5 A kérdező kommentje:
Csak az eredeti nem szorzat, hanem különbség ;)
2019. dec. 4. 18:22
5/5 anonim válasza:
Azért írtam, hogy az egyenlet baloldalán levő két tagy egymás reciproka.
De ha nem gondolkodsz, csak írsz, akkor mindegy.