Hogy lesz a (2/5) ^x= (5/2) ^2 -nek az eredménye x= 2?

nekem x = -2 jött ki

2019. szept. 8. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy, mert -2 az eredménye.
2019. szept. 8. 18:38
 2/4 A kérdező kommentje:
elszúrták a sárga matek könyvben. 1084-es feladat. és ha itt tartunk van mégegy hibás rögtön utána: 3^3x=27^27-en eredménye nekem x = 27, és ők 4-et írtak.
2019. szept. 8. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Írj a kiadónak, hogy hibás a könyvük.
2019. szept. 8. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Bizony, ha hiba van és jelzed, többeken is segítesz :)
2019. szept. 8. 19:41