Hogyan írjam át pl. A 64²-ont 2 alapú hatvanyba?

Vagy bármi más számot, bármilyen alapú hatványba

2019. szept. 8. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
64 az 2^6, szóval ebből az lesz, hogy (2^6)^2, ami 2^12 :) (azonosság szerint ilyenkor a kitevőket össze kell szorozni)
2019. szept. 8. 13:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
(64)²=(8²)²=((2³)²)²=2¹²
2019. szept. 8. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

64=2^6


64^2 = (2^6)^2, ami azonosság alapján 2^12.

2019. szept. 8. 13:11