2. Milyen magas az a torony, amelynek az árnyéka 27 méter abban az időpontban, amikor 1,2 méter hosszú, merőlegesen álló pózna árnyéka 70 cm hosszú?2019. jan. 28. 19:19
1/2 anonim válasza:
1. R=60 cm= 0,6 m
H=1,8 m
V=R*R*Pi/2*H=0,6 m*0,6 m*3,14/2*1,8m= 1,0178 m3=1017,8 dm 3=1017,8 l
2/2 anonim válasza:
Szia. Sima arányossági feladat. Pózna hossza/pózna árnyéka=torony hossza/ torony árnyéka.
Vagyis 1,2 m/ 0,7 m= x/27.
x=1,2/0,7*27=46,28 m Két hasonló háromszögről van szó, ahol a befogók aránya egyenlő.