Sos! Hogyan számítsam ki a deltoid alapú hasáb térfogatát, ha a deltoid átlói 8 cm és 6cm hosszúak, a testmagasság pedig 9 cm?

Az pluszpont, ha le is íjátok, hogyan kellene kiszámítani, mert még nem vettük. Köszönöm😊
2019. máj. 27. 20:09
 1/6 A kérdező kommentje:
írjátok*
2019. máj. 27. 20:09
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagyis így a kerületét hogyan számoljam ki?
2019. máj. 27. 20:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően minden hasáb térfogata úgy jön ki, hogy alapterület*magasság. Tehát számold ki az alap területét, majd azt szorozd meg a magassággal.
2019. máj. 27. 20:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi!😊
2019. máj. 27. 20:16
 5/6 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Vagyis így a kerületét hogyan számoljam ki?"


Most akkor mit?

2019. máj. 27. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasáb térfogata= alapplap területe × testmagasság


Deltoid területe = két átló szorzatának a fele = 8×6/2 =24cm2

Terfogat= 24 × 9 =216 cm3

2019. máj. 28. 06:45