2019. júl. 23. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Egy jó tanács; ha valamit akarsz csinálni, előtte próbáld meg megindokolni magadnak, hogy azt miért lehet.


A törteknél azért működik azt, amit szeretnél csinálni, mert ott átalakítható olyan alakra a tört, ahol elvégezhető az egyszerűsítés, és ez a lépés kihagyható azzal, hogy lehúzogatjuk a számláló és anevező számát, például:


(3*5)/(3*8) esetén átírható (3/3)*(5/8) alakra, 3/3=1 egész, így a végeredmény 5/8 lesz, amit úgy is megkaphatunk, hogy a 3-asokat lehúzgáljuk. Ebből következik az, hogy szabad.


Ebben az esetben nincs ilyenről szó. Viszont egy másik azonosság szerint átírható log(6)[4] alakra.

2019. júl. 23. 21:36
 2/6 A kérdező kommentje:

A kérdésem csak az lenne hogy a pl. 2es alapu logaritmus/2es alapu logaritmus t egyszerusiteni lehet e??

Vagy a tizes alaput lehet??

2019. júl. 23. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
"Ebben az esetben nincs ilyenről szó. Viszont egy másik azonosság szerint átírható log(6)[4] alakra."
2019. júl. 23. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
A logaritmus a fenti esetben semmiképp nem "tüntethető el". De gondolj csak bele: ha "eltüntethető" volna, akkor mondjuk ebben a konkrét esetben az eredmény 4/6=2/3 volna. Ugyanakkor a 4 kettes alapú logaritmusa 2, a 6-é pedig egy 2-nél biztosan nagyobb, de 3-nál biztosan kisebb szám, hiszen 2 a harmadikon már 8. Ennélfogva az eredmény biztosan nagyobb 2/3-nál. Azonos alapú logaritmusok hányadosa igazából csak úgy egyszerűsíthető egyetlen logaritmussá, hogy az alapot átírjuk, ez esetben az egész tört 6-os alapú logaritmus 4-gyel egyenlő.
2019. júl. 23. 22:06
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazábol ezzel az egésszel arra lettem volna kiváncsi hogy mi különbség van a tizes alapu logaritmus átalakitás és egy tetszöleges b alapu logaritmus átalakitása között?

Tulajdonképpen ugyanaz lesz nem??

2019. júl. 23. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Igen, minden ugyanúgy megy, mindegy, hogy milyen alapra akarsz áttérni.
2019. júl. 24. 00:04