Sandy96 kérdése:

Levezetné nekem ezt valaki? x^4°lgx=10 a ° jel szorzást jelent lg (7x+6) =1+lg (3x-4)


2014. jún. 3. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

A szorzásnak a * jelet szoktuk használni. Az első biztos, hogy ez?


x^4*lg(x)=10


Ezt elemi módszerrel nem tudjuk megoldani.


A második:


tudjuk, hogy 1=lg(10), ezt írjuk az egyenletbe:


lg(7x+6)=lg(10)+lg(3x-4) /I. azonosság

lg(7x+6)=lg(10*(3x-4)) /a logaritmusfüggvény szigorú monotonitása miatt

7x+6=10*(3x-4)

7x+6=30x-40

46=23x

2=x.

2014. jún. 3. 21:21
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, igen az első biztos, hogy ez
2014. jún. 3. 21:30