Ha összeszorzok 2 primitív k, és m-edik egységgyököt, akkor a szorzat rendje miért lesz k*m/lnko(k,m) ?2019. nov. 27. 18:28
1/2 anonim válasza:
Esetleg segít, hogy k*m/lnko(k,m)=lkkt(k,m).
2/2 anonim válasza:
Ha q k. egységgyök, akkor q^lkkt(k,m)=1.
Ha r m. egységgyök, akkor r^lkkt(k,m)=1.
Ekkor (qr)^lkkt(k,m)=1.
Még azt kéne megnézni, hogy lkkt(k,m)-nél nincs kisebb pozitív egész t szám, melyre (qr)^t=1.