Primitív egységgyökök szorzatának rendje?

Ha összeszorzok 2 primitív k, és m-edik egységgyököt, akkor a szorzat rendje miért lesz k*m/lnko(k,m) ?

2019. nov. 27. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
70%
Esetleg segít, hogy k*m/lnko(k,m)=lkkt(k,m).
2019. nov. 28. 07:49
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha q k. egységgyök, akkor q^lkkt(k,m)=1.

Ha r m. egységgyök, akkor r^lkkt(k,m)=1.

Ekkor (qr)^lkkt(k,m)=1.


Még azt kéne megnézni, hogy lkkt(k,m)-nél nincs kisebb pozitív egész t szám, melyre (qr)^t=1.

2019. nov. 28. 11:12