2012. ápr. 10. 14:03
1/2 anonim válasza:
Derékszögű háromszög területe
T=a*b/2 ahol a és b a két befogó.
De egy háromszög területét úgy is ki lehet számolni, hogy
oldal*hozzá tartozó magasság/2
Vagyis T=c*m/2
A két számolásból ugyannak a területnek kell kijönnie, vagyis
a*b/2 =c*m/2
Amiből m=a*b/c
2/2 A kérdező kommentje:
Ez gyors volt,köszönöm szépen.
2012. ápr. 10. 14:09