Hogyan kell bebizonyítani, hogy egy derékszögű háromszögben az átfogóhoz tartozó magasság egyenlő két befogó szorzatának és az átfogónak a hányadosával?

2012. ápr. 10. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Derékszögű háromszög területe

T=a*b/2 ahol a és b a két befogó.


De egy háromszög területét úgy is ki lehet számolni, hogy

oldal*hozzá tartozó magasság/2


Vagyis T=c*m/2


A két számolásból ugyannak a területnek kell kijönnie, vagyis

a*b/2 =c*m/2


Amiből m=a*b/c

2012. ápr. 10. 14:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez gyors volt,köszönöm szépen.
2012. ápr. 10. 14:09