Ez az egyenlet levezetés így jó?


7(x-1)+3=3(x-1)+3

7(x-1)-3(x-1)+3=3

7(x-1)-3(x-1)=-3-3

(7-3)*(x-1)=3-3

4(x-1)=3-3

x-1=3/4-3/4

x-1=0

x=1


Én így ismerem

7(x-1)+3= 3(x-1)+3

7x-7+3=3x-3+3

7x-4=3x

4x=4

x=1


Az eredmény ugyanaz, de az első verziós levezetést nem értem. El tudná magyarázni valaki, ha az jó akkor miért és hogy?


2019. nov. 22. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem, szerintem hasonló a két levezetés.


Az elsőnél a 3. sorban az 3-3; innentől kezdve én rögtön 0-nak írnám, és nem kell szenvedni az ilyen 3/4-ekkel.


A 7(x-1)-3(x-1)=0-ig sima átrendezés.


Aztán itt kiemeli az (x-1)-et.

Annyi a lényege, hogy olyan mintha az lenne, hogy 7 almáspite - 3 almáspite = 4 almáspite


Csak itt 7(x-1)-3(x-1)=4(x-1)


4(x-1)=0

x=1

2019. nov. 22. 19:39
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Az elsőnél a 3. sorban az 3-3; innentől kezdve én rögtön 0-nak írnám"

Itt van az elírás az első megoldásban, mert "-3-3" van írva 3-3=0 helyett

2019. nov. 22. 20:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2019. nov. 23. 01:09