Jozsesss kérdése:

Üdv, valaki tudja mi a feladat megoldása , levezetése ? :P

1/10 (y/x) ^9/10=9/10 (x/y) ^1/10 ?

2018. nov. 30. 22:00
 1/3 vurugya béla ***** válasza:

y/x legyen p és x/y=1/p (p>0, mert különben nem értelmes s törtkitevő.

Beszorzok 10-zel, utána 10. hatványra emelek.

p^9 = 9^10 * (1/p)

Szorzok p-vel,

p^10=9^10

p=9 mert negatív nem lehet.

2018. nov. 30. 23:25
 2/3 A kérdező kommentje:
Az eredménynek valahogy y=7.2x nek kell lennie, csak nem tudom hogy jutok el oda.
2018. nov. 30. 23:30
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Vagy rosszul írtad le a példát, vagy rossz az eredmény, az első válaszoló jól írta.


[link]

2018. dec. 1. 13:27