1/10 (y/x) ^9/10=9/10 (x/y) ^1/10 ?2018. nov. 30. 22:00
1/3 vurugya béla válasza:
y/x legyen p és x/y=1/p (p>0, mert különben nem értelmes s törtkitevő.
Beszorzok 10-zel, utána 10. hatványra emelek.
p^9 = 9^10 * (1/p)
Szorzok p-vel,
p^10=9^10
p=9 mert negatív nem lehet.
2/3 A kérdező kommentje:
Az eredménynek valahogy y=7.2x nek kell lennie, csak nem tudom hogy jutok el oda.
2018. nov. 30. 23:30
3/3 tatyesz válasza: