Méréssel megállapítottuk, hogy egy hirtelen keresztmetszet bővülés során a nyomás 1520 Pa-lal nő.Ideálisnak feltételezve a folyadékot, határozzuk meg, hogy másodpercenként hány liter víz folyik át, ha tudjuk, hogy a hirtelen keresztmetszet-bővülésnél a két átmérő 60 mm és 140 mm? (liter/perc)2019. nov. 11. 21:17
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hosszú távon nagyon jó az anyag, amit küldtél.
Az lenne most a segítség, ha valaki a megoldás menetét fel tudná írni a kérdésben megfogalmazott feladatra.
2019. nov. 12. 16:05
3/5 anonim válasza:
Gondolom a sűrűség is adott, másként nehéz lenne megoldani. Amúgy felírod a Bernoullit.
p1+1/2*v1^2*ró+ró*g*h=p2+1/2*v2^2*ró+ró*g*h
Egyszerűsítés után:
p2-p1=1/2*ró*(v1^2-v1^2)
v1=Q*A1
v2=Q*A2
Innen már van három egyenleted és három ismeretlened
4/5 anonim válasza:
Bocs, elírtam v=Q/A természetesen
5/5 anonim válasza:
Közben rájöttem, hogy hülye vagyok, bocsi.
Beírod az első egyenletbe a másik kettőt, kiesik a Q,
p2-p1 = 1/2*ró*((Q/A1)^2-(Q/A2)^2)
kiszámoló rót.
Utána marad:
p2-p1 = 1/2*ró*(v1^2-((v1*A1)/A2)^2)
Kiszámoló v1-et, abból számolsz Q-t.