Másodpercenként hány liter víz folyik át?

Méréssel megállapítottuk, hogy egy hirtelen keresztmetszet bővülés során a nyomás 1520 Pa-lal nő.Ideálisnak feltételezve a folyadékot, határozzuk meg, hogy másodpercenként hány liter víz folyik át, ha tudjuk, hogy a hirtelen keresztmetszet-bővülésnél a két átmérő 60 mm és 140 mm? (liter/perc)

2019. nov. 11. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. nov. 12. 15:32
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hosszú távon nagyon jó az anyag, amit küldtél.


Az lenne most a segítség, ha valaki a megoldás menetét fel tudná írni a kérdésben megfogalmazott feladatra.

2019. nov. 12. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom a sűrűség is adott, másként nehéz lenne megoldani. Amúgy felírod a Bernoullit.

p1+1/2*v1^2*ró+ró*g*h=p2+1/2*v2^2*ró+ró*g*h

Egyszerűsítés után:

p2-p1=1/2*ró*(v1^2-v1^2)

v1=Q*A1

v2=Q*A2

Innen már van három egyenleted és három ismeretlened

2019. nov. 12. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam v=Q/A természetesen
2019. nov. 12. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Közben rájöttem, hogy hülye vagyok, bocsi.

Beírod az első egyenletbe a másik kettőt, kiesik a Q,

p2-p1 = 1/2*ró*((Q/A1)^2-(Q/A2)^2)

kiszámoló rót.

Utána marad:

p2-p1 = 1/2*ró*(v1^2-((v1*A1)/A2)^2)

Kiszámoló v1-et, abból számolsz Q-t.

2019. nov. 12. 22:48