600 liter vizet 4db vízcsapon keresztül 2 óra alatt gyűjthetünk. Mennyi idő alatt folyik ki 1200 liter víz 16 db csapon keresztül?

A megoldás elvileg fél óra. De hogyan kell kiszámolni? Számít az hogy másodjára 2szer annyi víznek kell kifolynia? (Gondolom igen.) De úgy számolva nekem negyed óra jött ki. A fél óra csak akkor, ha a víz mennyiségével nem számoltam semmit.

2018. aug. 18. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

600l/4/120 azaz 1 csap egy perc alatt 1,25 vízet add ki magából


1200l/(16*1,25)= 1 óra

2018. aug. 18. 11:01
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (És ez biztos? Bocsánat hogy kételkedem, csak egy feladatsorból van, ez a 62. feladat, és a megoldókulcs eddig jó volt. De lehet hibás.)
2018. aug. 18. 11:17
 3/7 A kérdező kommentje:
(Az 1 óra nekem így jött most ki: 16x=4*2 (ha mind2 600l) és 2*0,5=1 (mert 1200l-nek kell kifolynia). Ez így jó?)
2018. aug. 18. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Egy órát számoltam énis
2018. aug. 18. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Azt számoldki, hogy egy perc alatt egy csappból mennyi víz jön ki, és onnan már felszorozhatsz
2018. aug. 18. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is egy óra. 1200 liter 4 csapon 4 óra. 16 csapon 4/4=1 óra.
2018. aug. 18. 12:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. aug. 18. 12:16