A villanybojler fűtőszálán 230 V feszültség mellett 7,8 A erősségű áram folyik. Mennyi idő alatt melegít fel a bojler 120 liter 20 fokos vizet 90 fokra? C (víz) = 4,2 kJ/kgxCfok Ez mi?


A fűtőszál ellenállását kiszámoltam, ami R=U/I 29,5 ohm

A teljesítményt is kiszámoltam, ami P=UxI 1794 W

A megoldás 5,5 óra, de nem tudom kiszámolni, hogy hogyan jön ki.



2012. márc. 2. 09:00
 1/1 Silber ***** válasza:
50%

1.: Kiszámolod a hőmérsékletkülönbséget. (dT=T(nagyobb)-T(kisebb))

2.: Kiszámolod a víz tömegét. (m=Ró*V, Ró=1)

3.: Kiszámolod a felfűtéshez szükséges hőt. (Q=m*C*dT)

4.: Kiszámolod a villamos teljesítményt. (P=U*I)

5.: Kiszámolod a felfűtéshez szükséges időt (t=Q/P).


A számolás során elhanyagoltam a veszteségeket.

2012. márc. 2. 13:30