A fűtőszál ellenállását kiszámoltam, ami R=U/I 29,5 ohm
A teljesítményt is kiszámoltam, ami P=UxI 1794 W
A megoldás 5,5 óra, de nem tudom kiszámolni, hogy hogyan jön ki.
2012. márc. 2. 09:00
1/1 Silber válasza:
1.: Kiszámolod a hőmérsékletkülönbséget. (dT=T(nagyobb)-T(kisebb))
2.: Kiszámolod a víz tömegét. (m=Ró*V, Ró=1)
3.: Kiszámolod a felfűtéshez szükséges hőt. (Q=m*C*dT)
4.: Kiszámolod a villamos teljesítményt. (P=U*I)
5.: Kiszámolod a felfűtéshez szükséges időt (t=Q/P).
A számolás során elhanyagoltam a veszteségeket.