A megoldás 5,5 óra a könyv szerint.Előre is köszönök bármilyen féle segítséget!2018. máj. 13. 17:45
1/2 anonim válasza:
q= U*I=1794W/s
Felmelegítéshez szükséges hőmennyiség: Q=m*cp*deltaT= 120*4,2*(90-20)=35280Kj=35280000J
t=Q/q=19665,5 s = 5,46 óra
A víz sűrűségét 1000kg/m3nek vettem, ha máshogy kéri a feladat akkor át kell váltani.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. máj. 13. 18:05