A villanybojler fűtőszálán 230 V feszültség mellett 7,8 A erősségű áram folyik. Mennyi idő alatt melegít fel a bojler 120 liter 20 fokos vizet 90 fokra? C (víz) = 4,2 kJ/kgxCfok

A megoldás 5,5 óra a könyv szerint.Előre is köszönök bármilyen féle segítséget!

2018. máj. 13. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

q= U*I=1794W/s

Felmelegítéshez szükséges hőmennyiség: Q=m*cp*deltaT= 120*4,2*(90-20)=35280Kj=35280000J


t=Q/q=19665,5 s = 5,46 óra


A víz sűrűségét 1000kg/m3nek vettem, ha máshogy kéri a feladat akkor át kell váltani.

2018. máj. 13. 17:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. máj. 13. 18:05