Egy kis Ohm törvény, valaki pls?


Egy áramkörben párhuzamosan kapcsoltunk egy 400 ohmos és egy 250 ohmos ellenállást. A nagyobb ellenálláson 60 mA-es áram folyik. Határozzuk meg

a)

a másik fogyasztó és az áramforrás áramerősségét,

b)

az áramforrás feszültségét,

c)

a fogyasztók és az áramforrás teljesítményét!



2018. ápr. 16. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

400*0,06^2


0,06*(1+400/250)


400*0,06^2+(400*0,06)^2/250


400*0,06


(400*0,06)^2/250


400*0,06/250


Itt vannak az eredmények, valamilyen sorrendben. Gondolom csak ellenőrzésképpen kellettek, mivel mindenhol csak 1 képletet kell használni. Ha ezek az értékek jöttek ki, akkor jól számoltál (vagy mindketten elcsesztük).

2018. ápr. 16. 16:40
 2/3 sharkxxx ***** válasza:
59%

R1 = 400ohm

R2 = 250ohm

I1 = 0,06A

------ ------

U = R1*I1 = 400*0,06 = 24V (Az áramforrás feszültsége.)

I2 = U/R2 = 24/250 = 0,096A (A másik ellenálláson átfolyó áram.)

I = I1 + I2 = 0,06 + 0,096 = 0,156A (Mindkét ellenálláson átfolyó áram. Az áramforrás áramerőssége.)

P1 = U*I1 = 24*0,06 = 1,44W (Az egyik ellenállás teljesítménye.)

P2 = U*I2 = 24*0,096 = 2,304W (A másik ellenállás teljesítménye.)

P = U*I = 24*0,156 = 3,744W (Mindkét ellenállás teljesítménye. Az áramforrás teljesítménye.)

2018. ápr. 16. 22:10
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

Sharxxx, ha nem volt világos #1 üzenete, akkor megpróbálom megvilágosítani. Vannak itt sokan, akik nagyon szívesen segítenek, viszont nem tekintik segítésnek azt, amikor valaki úgy gondolja, hogy két Ctrl c, Ctrl v-vel megoldotta a házi feladat kérdését, mivel abból nem tanul. Mivel ennél a feladatnál csak az ohm-törvényen kívül csak azt a tényt kell alkalmazni,, hogy párhuzamos kapcsolásnál mi egyenlő (no meg a teljesítmény képletét), kérdés, hogy hol tudott volna elakadni, de leírhatta volna, hogy meddig jutott el, stb.

Ha meg világos volt #1 szándéka, és keresztbe tettél neki, akkor meg egyszerű szemétkedés voltál. Pláne, ha te pontoztad le (ha meg nem, akkor a Kérdező, de akkor világos, hogy ő megértette, és nem kedvelte az üzenetet). :D

2018. ápr. 17. 08:26