Valaki aki érti, el tudja magyarázni úgy, hogy egy hatodikos megértse? A feladat: Aladár, Bence, és Csongor összeszámolták, hogy hány ötösük volt tavaly. Aladárnak és Csongornak együtt 78, míg Bencének és Csongornak együtt 84. Hárman együtt 120 ötöst kaptak. Hány ötöse volt Csongornak?

#matematika #6. osztály #szöveges feladatok megoldása
2019. nov. 10. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha Aladárnak és Csongornak 78 darab ötösük volt, hármójuknak összesen pedig 120, akkor Bencének hány ötöse volt?

Ha ez megvan, akkor a többi már menni fog.

2019. nov. 10. 14:10
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. nov. 10. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:

a+c=78

b+c=84

a+b+c=120


(a+c)+(b+c)=a+b+c+c=78+84=162

120+c=162

C=42 db ötös.

Aladárnak 36 Bencének 42 öt3se volt.

2019. nov. 10. 15:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Összesen 120.

Akkor: Aladárnak és Csongornak együtt 78.

120-78=42, tehát 42 ötöse volt Bencének.


Bencének és Csongornak együtt 84 ötösük volt. 84-ből,ha kivonjuk Bence ötöseinek számát (42-t), akkor szintén 42-t kapunk.


De hogy visszaellenőrizzük eredményünket:

Aladárnak és Csongornak 78 ötöse volt. 78-42=36. Ennyi ötöse volt Aladárnak.


Tehát:

Aladár 36 ötös

Bence 42 ötös

Csongor 42 ötös


36+42+42=120. Tehát minden részfeladatot tökéletesen levezettünk és mindenhol kijött az eredmény.


42 ötöse volt Csongornak.

2019. nov. 10. 15:30