2019. okt. 23. 11:18
1/4 anonim válasza:
Hat a 20*30*36 mindenképp ilyen.
2/4 anonim válasza:
Legkisebb közös többszörös. Prímtényezős felbontás (20=5x2²; 30=3x5x2; 36=2²x3²), majd veszed az összes előforduló tényezőt szorzatként az előforduló legnagyobb hatvanyon. Azaz 5x2²x3².
3/4 anonim válasza:
Felbontod mindhármat prímszámok szorzatára:
20= 2^2*5
30= 2*3*5
36= 2^2*3^2
Ez alapján 2^2*3^2*5 a legkisebb keresett szám.
4/4 anonim válasza:
Vagyis 180. Könnyen visszaellenőrizhető, mindhárom számmal osztható...