Melyik az a szám amelyik 20-szal,30-cal és 36-tal is osztható?

2019. okt. 23. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat a 20*30*36 mindenképp ilyen.
2019. okt. 23. 11:20
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Legkisebb közös többszörös. Prímtényezős felbontás (20=5x2²; 30=3x5x2; 36=2²x3²), majd veszed az összes előforduló tényezőt szorzatként az előforduló legnagyobb hatvanyon. Azaz 5x2²x3².
2019. okt. 23. 11:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Felbontod mindhármat prímszámok szorzatára:

20= 2^2*5

30= 2*3*5

36= 2^2*3^2


Ez alapján 2^2*3^2*5 a legkisebb keresett szám.

2019. okt. 23. 11:25
 4/4 anonim válasza:
Vagyis 180. Könnyen visszaellenőrizhető, mindhárom számmal osztható...
2019. okt. 26. 20:18