I. egyenlet: 1/ (1+tgx) +1/ (1+ctgx) =xy II. egyenlet: xy+4=2 (x+y) ni?

Nekem az alsó egyenletből kijött az, hogy y=2 és a kikötéseket is megcsináltam. Az első egyenletből pedig y behelyettesítésével tgx-0.75x=1 jött ki. valamit elronthattam vagy másféleképp kellett volna nekikezdeni?

2019. okt. 2. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:
63%

Azt kihagytad, hogy x=2 is lehet. Arra egy kicsit egyszerűbb megoldani a feladatot.


A WolframAlpha szerint az első egyenlet bal oldala tetszőleges (értelmes) x-re 1:


[link]


Így viszont az egyenlet megoldása y=1/2, illetve az y=2-re x=1/2.

2019. okt. 2. 23:12