Nekem az alsó egyenletből kijött az, hogy y=2 és a kikötéseket is megcsináltam. Az első egyenletből pedig y behelyettesítésével tgx-0.75x=1 jött ki. valamit elronthattam vagy másféleképp kellett volna nekikezdeni?2019. okt. 2. 18:03
1/1 anonim válasza:
Azt kihagytad, hogy x=2 is lehet. Arra egy kicsit egyszerűbb megoldani a feladatot.
A WolframAlpha szerint az első egyenlet bal oldala tetszőleges (értelmes) x-re 1:
Így viszont az egyenlet megoldása y=1/2, illetve az y=2-re x=1/2.