Ha lehetne akkor részletesen leírná valaki, hogy hogyan is jön ki a fenti egyenlet?2019. szept. 30. 17:22
1/4 anonymousreview60 válasza:
1. tgx=sinx/cosx
2. y=sinx => cosx = négyzetgyök(1-y^2)
3. Megoldani a kérdésbeli egyenletet y-ra.
4. Megoldani y = sinx-et x-re.
2/4 anonim válasza:
2*tgx=cosx
2*sinx/cosx=cosx beszorzol cosx-szel
2*sinx=(cosx)^2 alkalmazod a trigonometrikus Piatgorasz tételt.
2*sinx=1-(sinx)^2 Legyen y=sinx és rendezd az egyenletet
y^2+2y-1=0
y1=-1+gyök(2) illetve y2=-1-gyök(2)
sinx=-1+gyök(2)amiből x=24,47+k*360. Ezt váltsd át radiánba. Valamint x=155,53+k*360. k egész.
sinx=-1-gyök(2) nincs megoldás.
3/4 anonim válasza:
Az első két válaszoló jól megfogalmazta a feladat lényegét.
A teljesség kedvéért egy dolgon ugrottak át, amikor tg x= sin x /cos x "átalakításnál" és beszorzásnál a cos x=0 esetet ki kell zárni a lehetséges megoldások közül.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. okt. 7. 18:27