Hogyan ábrázolom egy test pályáját, ha a helyvektorait ismerem?


Szóval ismerem r helyvektort t=0, t=1, t=2 időben.

r(0) = (0; 0)

r(1) = (pi/2; 1)

r(2) = (2pi; 0)


Ezekkel hogyan ábrázolhatom a pályát? Csak simán felveszem ezeknek a vektoroknak a koordinátáit egy xy koordináterendszerben, majd összekötöm őket?


A feladat azt mondja, hogy rajzoljuk fel a pályát addig, míg a test másodszor metszi az x tengelyt.



2019. szept. 29. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

ennyiből sehogy.

még, ha ragaszkodsz ahhoz, hogy egy X-hez csak egy Y tartozhat, akkor is végtelen számú pálya rajzolható.

valami még kellene, hogy milyen jellegű a mozgás.

2019. szept. 29. 16:30
 2/4 A kérdező kommentje:

2D-s térbeli mozgás, a koordináták eredeti formája:


r(ABt^2; A sin(Bt^2));

2019. szept. 29. 16:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A megadott feltételekből A=pi/2 és B=pi/2 adódik.

Ezekkel r(t) adott t paraméterrel, ami egy síkgörbe. De igazából elég az argumentumokra nézni, látszik hogy ez egy szinuszgörbe valamilyen kontrakcióval.

2019. szept. 29. 19:53
 4/4 A kérdező kommentje:
A = 1 és B = pi/2
2019. szept. 30. 00:44