Egy dobozban 2 piros és 5 fehér golyó van. Mennyi a valószínűsege, hogy a három kiválasztott golyó közül?


a, nincs fehér

b, nincs piros

c, egy piros van

d, egy fehér van?



#matematika #dolgozat #segítsen valaki kérlek
2019. szept. 25. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ez visszatevéses mintavétel ezért a binomiális eloszlást alkalmaznám.

Piros valószínűsége 2/7 fehér valószínűsége 5/7

Nincs fehér (2/7)^3

Nincs piros (5/7)^3

Egy piros (és két fehér van): (3 alatt 1)×(2/7)^1×(5/7)^2

Egy fehér (és két piros van): (3 alatt 2)×(2/7)^2×(5/7)^1

2019. szept. 25. 16:26
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! Hogy nincs benne fehér annak nem 0?
2019. szept. 25. 16:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Valószínűség számítással kéne valami nCr-rel vagy mivel. Köszi az eddigieket, valószínűséggel valahogy meg tudod oldani? Fogalmam sincs, hogy úgy, hogy kell
2019. szept. 25. 16:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt kell megválaszolni mindegyiknél, hogy hányféleképpen tudod a három golyót kihúzni úgy, hogy a felvetés teljesüljön, aztán az arra kapott számot kell elosztani az összes esettel.
2019. szept. 25. 16:46
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagyis a nál nincs megoldás. Bnél 1/7 vagyis 14%. Cnél és Dnél is 3/7?
2019. szept. 25. 16:55
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj a dogába nCrt kéne használnom.
2019. szept. 25. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell dolgozni az ilyen feladatoknál, hogy a kedvező eseteket elosztod az összes esettel. Az összes eset mindig (7 alatt a 3), ennyiféleképp tudsz 7 golyóból 3-at kiválasztani. Ezt a számológépbe úgy tudod beírni hogy 7, nCr, 3. Ez lesz a tört nevezője. A számláló pedig azok a kiválasztások, amik megfelelnek az adott feltételnek. Pl. a C kérdésnél 1 piros és 2 fehér golyót választunk, tehát 5-ből 1 fehéret és 2-ből 2 pirosat. Ezért a számláló (5 alatt az 1)*(2 alatt a 2) lesz.


A. Lehetetlen mivel csak 2 piros golyó van.


B. (5 alatt a 3) / (7 alatt a 3) = 28,6%


C. (2 alatt a 2)*(5 alatt az 1) / (7 alatt a 3) = 14,3%


D. (2 alatt az 1)*(5 alatt a 2) / (7 alatt a 3) = 57,1%

2019. szept. 25. 17:19
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezer hálám! Aztabüdös, értem! :D
2019. szept. 25. 17:26
 9/12 A kérdező kommentje:
Várj ömm... a C nél nem 2alatt egy öt alatt 2 osztva hét alatt hárommal?
2019. szept. 25. 17:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, összecseréltem a C-t és a D-t. Ezek szerint tényleg érted akkor :D
2019. szept. 25. 17:32
1 2