Merev falú tartályban zárt H2 (tehát f=5) gázzal 500 J hőt közlünk, ennek hatására a nyomása 10^5 Pa-ról 1,2*10^5 Pa-ra változik. Mekkora a tartály térfogata?2019. szept. 5. 13:16
1/7 anonim válasza:
nincs bent a képlet a leckében, fejezetben?
2/7 A kérdező kommentje:
Eb=f/2*p*v
2019. szept. 5. 13:26
3/7 anonim válasza:
Hú hallod.
Leírtad a rohadt képletet is
Írd bele az adatokat, lesz két Eb -d (ebéd, ha!), azok különbsége a DeltaEb
4/7 A kérdező kommentje:
deltaEB=W+Q kifejezve a munka w=deltaEb-Q
W=-P*deltaV kifejezve a deltaV-t deltaV=W/-P
(mivel zárt henger terfogat állando)
így kell?
2019. szept. 5. 13:46
5/7 anonim válasza:
Azt javaslom az ilyeneknél MINDIG rajzold föl a pV diagrammot!
Mivel a térfogat állandó ezért, a gáz tágulni nem tud, tehát a tágulási munka 0 (görbe alatti terület). Minden hő a belsőenergia-változásra megy el, azaz a hőmérséklet és a nyomás megnövelésére.
ΔEb = fΔpV/2 = Q + 0,
innen V = 10 dm3
6/7 anonim válasza:
" deltaV=W/-P"
hiszen leirtad hogy a terfogat allando, akkor deltaV nulla
7/7 A kérdező kommentje:
igaz
2019. szept. 5. 22:03