Hogy kell megcsinálni ezt a fizika feladatot?

Merev falú tartályban zárt H2 (tehát f=5) gázzal 500 J hőt közlünk, ennek hatására a nyomása 10^5 Pa-ról 1,2*10^5 Pa-ra változik. Mekkora a tartály térfogata?

2019. szept. 5. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
nincs bent a képlet a leckében, fejezetben?
2019. szept. 5. 13:24
 2/7 A kérdező kommentje:
Eb=f/2*p*v
2019. szept. 5. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Hú hallod.

Leírtad a rohadt képletet is


Írd bele az adatokat, lesz két Eb -d (ebéd, ha!), azok különbsége a DeltaEb

2019. szept. 5. 13:41
 4/7 A kérdező kommentje:

deltaEB=W+Q kifejezve a munka w=deltaEb-Q


W=-P*deltaV kifejezve a deltaV-t deltaV=W/-P


(mivel zárt henger terfogat állando)


így kell?

2019. szept. 5. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom az ilyeneknél MINDIG rajzold föl a pV diagrammot!


Mivel a térfogat állandó ezért, a gáz tágulni nem tud, tehát a tágulási munka 0 (görbe alatti terület). Minden hő a belsőenergia-változásra megy el, azaz a hőmérséklet és a nyomás megnövelésére.


ΔEb = fΔpV/2 = Q + 0,

innen V = 10 dm3

2019. szept. 5. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

" deltaV=W/-P"


hiszen leirtad hogy a terfogat allando, akkor deltaV nulla

2019. szept. 5. 21:26
 7/7 A kérdező kommentje:
igaz
2019. szept. 5. 22:03