Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha bukok matekból, nem mehetek...

Yuutanori kérdése:

Ha bukok matekból, nem mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés
Hogyha megbukok matekból és az egyetemen nekem a tőrit és az angolt fogják duplázni, akkor nem mehetek egyetemre?
2017. jún. 6. 13:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Feltételezvén mivel nem írtad hogy ,,nagyon jól megy a magyar vagy a nyelv" gondoltam hogy nem teszel belőlük emeltet.

A humán szakokra pedig az szokott kelleni, minden bölcsész képzésre is idéntől:)

A kérdésre nem igazán válaszoltál, hogy mégis milyenre mennél.

Érdemes megnézni hogy hol mit tanítanak csak mert ismerősöm jogász (2 is) és mindkettőnek már az első félévben van gazdasága, pedig jogot tanulnak.

2017. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem írta, hogy milyen egyetemre menne, mert fingja nincs.

Csak akar egy diplomát. De mivel a matekhez síkhülye, így mindenki tudja, hogy mi lesz ennek a vége:

Elvégez láblógatással egy büfészakot, amivel nem veszik fel sehová, úgyhogy elmegy a mekibe krumplit sütni.


Szóval kérdező, inkább egy jó szakmát tanulj, hidd el, többre mész vele.


Még egy két megjegyzés:

"És én azért nem vagyok ezekkel a dolgokkal tisztába mert

1. Leszar a tanár (meg konzultációt sem tartanak nekünk)"

Az egyetemen még jobban leszar a tanár. Leadja az anyagot, aztán a vizsgán visszakérdezi. Ha a tanártól várod el, hogy mindent a szájadba rágjon, akkor az egyetem nem neked való.


"2. Az anyám azt sem tudja hogy mi az hogy közép iskola és nem is élek velük."

Akkor anyád az egyetemről még kevésbé fogja tudni, hogy micsoda. De ha nem élsz velük, akkor ez egyáltalán miért került szóba?


"3. Az osztályból senki nem megy tovább és őket nem is érdekli."

És ez miért befolyásol téged?

2017. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
30%

Utolsó te meg egy büdös bunkó paraszt vagy. Leírta milyen problémája van, te meg pofátlanul le síkhülyézed. Kívánom, hogy legyen valami mentális problémád a jövőben, hogy odaálhassak föléd mondván: "Ez síkhülye".

Kérdező, próbáld meg újra összel a matekot, vagy valahogy felmentést szerezni, hisz ha tényleg ez a probléma szerintem kapnod kéne, és van olyan humán szak amivel igen is jól el lehet helyezkedni, igaz van 1-2 büfés is azért. Sok sikert!

2017. jún. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Tyűűhaaa, itt aztán hatalmas rosszindulatot érzek :) De nem tud meghatni. Tisztelt Nagyúram/Nagy asszonyom , van célom. Csak mert nem kötöttem az orrára... Az nem azt jelenti, hogy fingom sincs hogy mit akarok. Ha ennyire érdekli önt, hogy miért szeretnék egyetemre menni, annak azaz oka hogy Japán szakra szeretnék menni. És nem azért mert "hu, animés és az anime miatt megy" stb. Hanem azért mert szeretek vele foglalkozni és tanulom is magát a nyelvet. És nem csak azért szeretnék azzal foglalkozni hogy legyen egy diplomám, ne induljon ki magából. Azt hiszem maga régen forgatott a kezében könyvet, hisz ha jó a szövegértése, én arról magyaráztam hogy honnan és mitől alakult ki ez a próbléma. És az általános és középiskolát ne keverje az egyetemmel, kérem. Meséltek már róla, hogy mi folyik ott. De ők sem tudnak fejből dolgokat... Ezzel a nehéz helyzetemet szerettem volna bemutatni (az anyámmal kapcsolatban, azért is hoztam fel) hogy senki nincs mellettem, mint a városi társaimnál. Mert a suliba is én voltam a hülye ha az egyetemről mertem kérdezni a tanártól. Mert nálunk a tanárok azt mondják, hogy kérdezd meg a szüleidtől. Mivel a második legjobb elit iskolába kerűltem és ritka az ilyen szegény ember mint én. És a társaimat még segítik is a szülei mindennel, engem nem. És attól hogy a matematikai készségeim, képességeim nem alakultak ki a hiányslosságok miatt, attól nem én vagyok a sík hülye. Nem lehetek mindenből kítűnő, mert nem egy magológép vagyok. Arra szánok időt amiből a legjobb vagyok hogy mindig túl szárnyaljam magam. Mert én nem fogok úgy megsavanyodni, mint maga. És nem adom fel, bárminek is elhorhat. Ha nem tud segíteni másokon, csak azt élvezi ahogy beletipor más lelkivilágába hogy magának jó legyen, akkor görgessen tovább és ne miattam kapjon szívgörcsöt. Szerintem magának is vannak próblémái amit megkellene oldania. És higyje el, nem irigylem magát, mert akiból így árad a rossz indulat, annak a lelkével és máy próblémás területeivel nagy gondok vannak.
2017. jún. 8. 06:39
 15/15 A kérdező kommentje:

És hogy akkoriban a számba kellett rágni a tananyagot, (általános iskolában) nem azt jelenti hogy nem fejlődtem azóta. Meg látom is hogy egyesek mire mennek a szakmájukkal. Mert még nem hallottam japán szakmáról... És én nem egy "kész szenvedésként, teherként" akarok mindennap bemenni a munkahelyre, hanem azt csinálni amiben jó vagyok és amit szeretek.

És az osztálytársaim nem befolyásolnak, mert ezzel csak arra szeretzem volna utalni, hogy még nekik sem tudom feltenni a kérdést, mivel ők nem is mennek tovább tanulni, ők sem tudják. És nem tudom hogy mi a baja a mekisekkel, meg a büfé szakosokkal. Ők jutottak ide, kész. Nem kell velük foglalkoznia. Mert azzal hogy elhordja őket mindennek ezzel a hangsúlyal, megvettéssel, maga nem lesz jobb tőlük. Ezzel csak megmutatta, hogy maga milyen ember. És elnézést hogy nem részleteztem az életem történetét magának, mert ha részleteztem volna sajnos (aki ilyen rosszindulatú) ígyis úgyis belefog kötni valamibe. Én nem kívánok magának semmit.

Az utolsónak pedig Köszönöm hogy a védelmemre kelt és bíztatott. :)

2017. jún. 8. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!