Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha bukok matekból, nem mehetek...

Yuutanori kérdése:

Ha bukok matekból, nem mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés
Hogyha megbukok matekból és az egyetemen nekem a tőrit és az angolt fogják duplázni, akkor nem mehetek egyetemre?
2017. jún. 6. 13:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha októberben újra érettségizem, akkor mikor mehetek egyetemre? Féo évkor vagy mit csináljak?
2017. jún. 6. 13:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbuksz matekból, érettségit sem kaphatsz, mivel matekból kötelező érettségizni, és az számít érvényes érettséginek, hogyha a 5 tárgyból (magyar, matek, töri, 1 szabadon választott nyelv és 1 szabadon választott tárgy) meg van az érettségid, más különben nem is jelentkezhetsz egyetemre.
2017. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Fél évkor mehetsz, ha van az adott képzésen keresztféléves képzés.


Ezt most minden sértő szándék nélkül, de: aki a középiskolás matekból megbukik, annak nem biztos, hogy egyetemen van a helye.

2017. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Wadmalac ***** válasza:
55%

Engem spec érettségi előtt töriből akart elkaszálni a tanárnő, úgy, hogy minden más tárgyból négyes-ötös voltam. Az igazgatónak kellett elkapnia, hogy szálljon le rólam, végül engedett érettségire és ott, amikor kettest akart adni, a vizsgabiztos azt mondta, szerinte meg ez egy négyes, úgyhogy hármadra jöttem ki.

Szóval azért nem biztos, hogy csempehülye a kérdező.

De tényleg fura, hogy itt kérdez ilyet, ott van nyakig a középiskolás oktatásban, ahol ezt igencsak tudnia kéne.

2017. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem akartam sajnáltatni magam, de sajnis discalculyás vagyok, azaz szám fogalom hiányos, mert tudjátok nálunk falun az általános iskolában leszarják az oktatást. És Pl. harmadik osztályban sikerült megértenem a kívonást. Aztán kilencediktől végig bukdácsoltam az iskolában matekból és a tanár itt is leszart engem. És a saját anyám sem kezdeményezet vizsgálatot. Erre 12.- osztályban kaptunk egy új tanárt, aki külön órákra és tesztekre hívott be és megállapította hogy discalculyás vagyok. Megpróbált vizsgatot kezdeményezni, de túl késő volt. És így jártam. 11 pontot szedtem össze...
2017. jún. 6. 14:21
 7/15 A kérdező kommentje:

De az a baj hogy az osztályból is buktak hatan. Nekik még kevesebb is lett. És ez számomra nqgy dolog mert minden gyakorlásnál 5 pontosokat írtam.

És én azért nem vagyok ezzekkel a dolgokkal tisztába mert

1. Leszar a tanár (meg konzultációt sem tartanak nekünk)

2. Az anyám azt sem tudja hogy mi az hogy közép iskola és nem is élek velük.

3. Az osztályból senki nem megy tovább és őket nem is érdekli.

2017. jún. 6. 14:26
 8/15 anonim ***** válasza:

Azt kérdezem hogy milyen egyetemre mennél ha matekból megbuksz?

Csak mert amire kicsi a ponthatár az általában mérnöki amin viszont sok matek van, és nem egyszerű. Matek nélkül viszont nincs mérnöki.

Illetve elég sok szakon van még emellett gazdaság pl jogok is van 1-2 félév közgazdaság ami szintén matekos.

2017. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ugyan már, egy csomó humán szak van, amihez nem kell matek!

Ha most megbuksz matekból, akkor addig valóban nem mehetsz egyetemre, amíg javítóvizsgát nem teszel. De utána semmi akadálya! Ne add fel!

2017. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Discalculyás fejjel mérnöki XD eznagyon jó. Humán tárgyakból vagyok jó.

Dehát na. Legfejjebb várok még egy évet

2017. jún. 7. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!