Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem törekednek az...

Miért nem törekednek az emberek a helyes helyesírásra?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom, hogy az emberek közül, akik ezen a fórumon írogatnak, a legtöbb nem törekszik a magyar helyesírásra. Miért van ez? Persze van, hogy az ember nem tudja, hogyan kell helyesen leírni, de azért vannak alapvető szabályok, melyeket minden ember megtanult általános iskolában. Nem fontos a magyar nyelv?
2010. márc. 20. 18:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves első! Miért írsz választ, ha már a kérdés is idegesít? Örülök, hogy megosztottad a nézőpontodat, de te még sosem írtál semmit helytelenül, amiről azt gondoltad, az a helyes? Nyilván, ha azt írtam volna "jó helyesírás" akkor nem kötöttél volna belém.


Csak azt szerettem volna témaindításként megbeszélni, hogy mit lehet tenni a magyar nyelv ügyében.

2010. márc. 24. 17:50
 12/16 A kérdező kommentje:
Ja és még egy dolog. A "hogy" szó elé vesszőt szoktunk tenni, ha pedig rövidíted, akkor a h mögé egy pontot.
2010. márc. 24. 17:53
 13/16 anonim ***** válasza:
már harmadjára írom, hogy engem konkrétan nem érdekel a helyesírás, leírtam, hogy miért. szóval hiába tudok helyesen írni, nem teszem mert nem érdemlitek hisz te sem tudsz és ti sem tudtok helyesen írni, mindig belétek lehet kötni. (pl a "jó helyesírás" szintén helytelen lett volna.) de a "helyes helyesírás" stilisztikailag sem állja meg a helyét.
2010. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Tény, hogy az ember csak nagyon lassan, hosszú idő alatt jut el a helyesírás megtanulására. Mivel esendő emberek vagyunk, nem tudunk mindent helyesen leírni, mert tévedünk, egyes szabályokat már elfelejtettünk, vagy meg sem tanultunk, esetleg egy-egy szót olyan ritkán írunk le, hogy nem is tudjuk, hogyan kell leírni. Ettől még törekedhetünk a helyesírásra, s törekednünk is kell.

Mindenkinek van hibája, de úgy gondolom, ez egy kis odafigyeléssel javítható. S avval is tanul az ember, ha mások elmondják, hogy a feltett kérdés helytelen, hiszen legközelebb majd ügyel a helyes kérdés feltevésre.

2010. márc. 25. 10:21
 15/16 anonim válasza:
Túl sokat képzelsz magadról! Nyilván azért írta, hogy helyes helyesírás, mert manapság az az elfogadott, ahogy írnak az emberek, vagyis helytelenül. Szerintem csak kötözködni akarsz. Lehet, hogy nem tudunk tökéletesen helyesen írni, de legalább törekszünk rá!
2010. márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Egyébként az ötödik voltam.
2010. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!