Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha valaki feltesz egy kérdést,...

Ha valaki feltesz egy kérdést, miért nem ügyel a helyesírásra és a helyes megfogalmazásra?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyesírási hibát fedeztem fel sok embernél. Náluk nem húzza alá a számítógép piros vonallal? Mert nálam igen!
2009. febr. 7. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinél van beállítva az ellenőrző (nálam sem), nem mindenki tanult meg helyesen írni és fogalmazni, sokakat nem is érdekel, mert jó így nekik és vannak páran, akik elfelejtették a helyeírást. Felesleges ezen töprengeni, mert nem tudsz változtatni rajta. Örüljünk, hogy mi tudunk helyesen írni és fogalmazni is érthetően.:)
2009. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem állítottam be itt semmit, egyik napról a másikra jelezte pirossal.

De aki úgy ír, hogy nem érdekli hol vét hibát, az hanyag kérdésre hanyag választ várjon.

2009. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nincs neki beállítva, vagy ha be is van akkor sem érdekli. De mivel ezen az oldalon a fiatalok köréből is sokan írnak, gondolom az internetes "szleng" nelyvet használják...
2009. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
*nyelvet
2009. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a szleng már mint azok a szavak, hogy : valyon, Mónika só és az ehhez hasonlók.
2009. febr. 7. 13:14
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

"Ha valaki feltesz egy kérdést, miért nem ügyel a helyesírásra és a helyes megfogalmazásra?"

Talán mert a kérdésre koncentrál és nem arra, hogy helyesen írja e le.

2009. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
attól még figyelhetne a helyesírásra...
2009. febr. 7. 13:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Te is figyelhetnél. Mondatot nagybetűvel kezdünk...
2009. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem akkora hiba mint amiket mások írnak... Vagy igen?!
2009. febr. 8. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokan nem is tudnak helyesen írni, ha elgépelnek valamit, az sem érdekli őket. Persze, vannak, akik külföldről írnak, és nincs magyar nyelvű billentyűzetük, de ők kisebbségben vannak. Sokan, főleg középiskolások - tisztelet a kivételnek - nem foglalkoznak azzal, hogy jó-e, amit leírtak. Később arra hivatkoznak, hogy úgyis a kérdés a lényeg. Persze, ha megírnak egy teljesen vesszőmentes mondatot, sokszor nem értem, mit akarnak. A szleng elmegy szóban, bár engem úgy is irritál, de írásban a legnagyobb bűn. Az persze megint kivétel, hogy ha szó szerint idéznének egy trágár szöveget, nem engedné a rendszer, tegyük fel, tyúxar.

Ha meg szólok nekik, hogy bocsi, de a tulajdonnevet, legyél kedves, nagybetűvel írni, fel vannak háborodva, és ezerrel megy a lepontozás.

2010. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!