Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem törekednek az...

Miért nem törekednek az emberek a helyes helyesírásra?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom, hogy az emberek közül, akik ezen a fórumon írogatnak, a legtöbb nem törekszik a magyar helyesírásra. Miért van ez? Persze van, hogy az ember nem tudja, hogyan kell helyesen leírni, de azért vannak alapvető szabályok, melyeket minden ember megtanult általános iskolában. Nem fontos a magyar nyelv?
2010. márc. 20. 18:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

te sem írtad helyesen a kérdést:

"Miért nem törekednek az emberek a helyesírásra?" lenne a helyes.

szóval a válasz: (pl esetedben): mert nem tudják hogy kell. vagy ne érdekli őket..

2010. márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek Veled! Én is allergiás vagyok az ilyenekre. Például akik a mondatot kisbetűvel kezdik.
2010. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

:D Direkt írtam úgy, hogy helyes helyesírásra. Most például a gyűjt szó szúrta a szemem, mert kb.6 helyen ly-nal írták.

De ennyire nem lehet valaki igénytelen. Meg, szerintem az emberből azért az jön, hogy helyesen írjunk, beszéljünk.

2010. márc. 20. 18:38
 4/16 anonim válasza:

Sok mindenkinek nem fontos a helyesírás.

Szerintem legalább a neveket, tulajdonneveket lehetne nagy betűvel írni vagy más, ehhez hasonló, fontos szabályokat betartani.

De azért jó, hogy vannak még néhányan, akiket érdekel ez a dolog és próbálnak helyesen írni.

2010. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az még semmi, ha nem tudják, és van egy-két alig feltűnő helyesírási hiba (mondjuk aki a saját szót ly-nal írja, az azért igencsak feltűnő :D). De amikor szándékosan, vagy megszokásból (ami megint csak szándékosságra vezethető vissza) írnak ilyeneket, mint "télleg", meg "h" mint kötőszó... Szánalmas. Egy osztálytársam egyszer magyardolgozatban írta le, hogy h (megszokásból, vagy lusta volt leírni mellé még azt, hogy "ogy").
2010. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én évekig írtam az áru szót hosszú ú-val, s az egyik tanárom mindig szólt, hogy az rövid. Felírtam a padra ceruzával tíz centis betűkkel, s utána már megjegyeztem, s azóta is tudom, hogyan kell írni.

Miért nem néznek utána? Sms-ben én is szoktam olyat írni, hogy h., de az sms.

2010. márc. 20. 18:43
 7/16 anonim válasza:
Manapság a gyerekeknek nem is igazán tanítják a helyesírást. Az sem meglepő, ha úgy kerülnek ki az általánosból, hogy nem tudják, mennyi 5x6! Itt tartunk, már divat, hogy buták, lásd pl a puxi, éxer... Én is csak fogom a fejem, de kezdek hozzászokni.
2010. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem nem kellene hozzászokni. Valamit csak lehet tenni. Mondjuk még nincs gyerekem, de ha lesz, biztos, hogy valahogyan megtanítom neki a magyar nyelv szeretetét. Valahogy csak rá lehet nevelni a kultúrára? Vagy hiába minden fáradozás?
2010. márc. 21. 15:11
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
én az első vagyok és le is írtam, hogy van aki azért ír így mert pl nem érdekli. engem nem érdekel, ha már a többség hülye ahhoz h helyesen írjon. Neked pedig: attól még, hogy direkt írod "helyes helyesírásnak", az nem lesz helyes. Mert a helyesírás, már eleve helyes, szóval ilyen esetben helytelen elé tenni a helyes szót. Engem az idegesít aki úgy tesz fel kérdést, hogy még azt sem írja helyesen, sőt a te esetedben írtad is h direkt rontottad el.
2010. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
jah és második: te is nagyon allergiás lehetsz, ha rontasz te magad is. Nézz utána mikor kell nagy betűvel írni a 'veled' szót. (helyesen kis betűvel írják, pl ha a szerelmednek vagy nagyon megbecsült embernek írnak, akkor szokták naggyal pl költők)
2010. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!