Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » -1 matektudással vinni fogom...

-1 matektudással vinni fogom valamire az életben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy debil vagyok a matekhoz...13 évesen még nem tudom a szorzótáblát,egyszerűen ha megölnek sem tudok kiszámítani magamtól egy egyenletet.

Nagyon nagy probléma lesz ez?Tudom hogy döcögős lesz,de ha a többi tantárgyból jó vagyok,még van némi reménysugár hogy nem cseszi el a matek az életem?

Családi vonás a "debilség" senki se valami jó matekból a családomban.Sokat próbálkoztunk de nem megy.Mintha hirtelen egy ködfátyol hullana az agyam köré ha meglátok egy egyenletet.

Ez miért van egyáltalán?Mert nem arról van szó hogy humánus vagyok,jól megy a nyelvtan,a földrajz,biológia,a kémia,a fizika,csak a számokkal nagyon rosszban vagyok...


2010. márc. 13. 00:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Középiskolában fizikából és kémiából rengeteget kell majd számolni. Sőt, ha biológiával komolyabban akarsz foglalkozni, akkor bizony ott is kell számolni...


Szerintem inkább próbálkozz a matekkal, mert ha felmentenek belőle az rövidtávon jó lesz, de hosszútávon nagyon be fogja szűkíteni a továbbtanulási lehetőségeidet. És humán irányú végzettséggel már most is szinte lehetetlen elhelyezkedni...

2010. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
21.22! Ha a kérdező diszgráfiás (amit vizsgálatnak kell megállapítani, nem pszichológusnak, logopédusnak), akkor a tanácsod olyan, mintha egy lábatlannak azt tanácsolnád, hogy inkább próbálkozzon a futással, mert sport nélkül nehéz az élet. Nem próbálkozás kérdése, egyszerűen nem tud, képtelen. Örüljön, aki ezt el se tudja képzelni. És a foglalkozások feléhez semmiféle számolás nem kell, elhelyezkedni meg hiába lehet jobban természettudományos szakmával, ha azt nem tudja megtanulni.
2010. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Bocs, diszkalkuliás.
2010. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy nehéz dolgom lesz...Sajnos azt már látom hogy reális munkaterületre nem mehetek mert mint már említettem oda kell a matek.A humán munkák pedig...nos...ahogy mondtad...kevés lehetőség...arra gondoltam már sokat hogy amint lehetőség lesz rá elmegyünk Magyarországról,külföldön mégiscsak több a lehetőség.Angol,vagy német nyelvterületre,azok nagyon jól mennek.

Van egy utolsó kérdésem.Egyenes komoly választ kérnék mindenkitől aki válaszol rá...

-Ugye a matek fogja elcseszni az életem?

2010. márc. 13. 21:50
 25/27 A kérdező kommentje:

21:45

Semmi baj,csak nem olvasta végig az egészet:)

Sorolnátok fel nekem olyan területeket ahol nincs szükség matekra?(a vizsgánál/érettséginél/egyébnél sem)

Ha nem pszichológusnál,akkor hol tudnám kivizsgáltatni magamat?

2010. márc. 13. 21:56
 26/27 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy nevelési tanácsadóban, a logopédus szakterülete. Nem fogja elcs...ni az életedet a matek, keress hasonló társakat, például olvasgass itt, meg máshol is, ha beírod, hogy diszkalkulia.

[link]

De először is diagnosztizálni kell. A bölcsész szakmákban egyáltalán nem kell matek, nyelveknél, jognál (hacsak a paragrafusok számát nem fogod összekeverni), bizonyos idegenforgalmi területeken pl idegenvezetés, humán pedagógiai területen. A számok kiolvasása, leírása, vásárlás (bár azt lehet, hogy még nem szoktál)is gondot okoz?

2010. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Nem,az az egyetlen ami nem okoz gondot,le tudom írni őket meg minden,de ha például látok egy történelmi évszámot pl 1312 valahogy kell 3 másodperc míg kiolvasom és ki tudom mondani...
2010. márc. 14. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!