Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » -1 matektudással vinni fogom...

-1 matektudással vinni fogom valamire az életben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy debil vagyok a matekhoz...13 évesen még nem tudom a szorzótáblát,egyszerűen ha megölnek sem tudok kiszámítani magamtól egy egyenletet.

Nagyon nagy probléma lesz ez?Tudom hogy döcögős lesz,de ha a többi tantárgyból jó vagyok,még van némi reménysugár hogy nem cseszi el a matek az életem?

Családi vonás a "debilség" senki se valami jó matekból a családomban.Sokat próbálkoztunk de nem megy.Mintha hirtelen egy ködfátyol hullana az agyam köré ha meglátok egy egyenletet.

Ez miért van egyáltalán?Mert nem arról van szó hogy humánus vagyok,jól megy a nyelvtan,a földrajz,biológia,a kémia,a fizika,csak a számokkal nagyon rosszban vagyok...


2010. márc. 13. 00:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Akárhová mész, matek van mindenhol...
2010. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hát épp ez a bajom...
2010. márc. 13. 00:18
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

ez egy örökletes betegség, ha tényleg úgy van, ahogy leírtad ezt a ,,ködfátyol" dolgot

nem tehetsz róla

2010. márc. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ez szörnyű...de nem lehet igazán betegség,mert ha nagyon megerőltetem magam ki tudom számolni úgy hogy a tanár mondja mit csináljak,mit adjak össze mivel,hogy,mennyivel,de akárhányszor veszem át sohase marad meg semmi sem 10 percnél tovább...
2010. márc. 13. 00:24
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

nem vagyunk egyformák :)

valakinek ez, valakinek az megy jobban

mindenki azt fejlessze, amiben jó

2010. márc. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Hát igen ez igaz,de a szorzótáblát csak kéne tudni hogy megéljek:)Furcsa elképzelni hogy örökre ott lesz velem egy számológép amin a legegyszerűbb szorzásokat kell majd bepötyögnöm...

De komolyan,nagyon nagy probléma lesz mikor tovább akarok tanulni?

2010. márc. 13. 00:29
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

én rettentően szenvedtem a szorzótábla bemagolásával, szinte már azt hittem, hogy sose fogom megtanulni

aztán sikerült, ha egyszer jól megtanulod, többé nem felejted el

a matekban minden bonyolultabb művelet az alapokra épül

még sok időd van az egyetemig, addig még javulhat a helyzet

2010. márc. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%
Jogi pályán és még ezernyi más humán területen nincs matek. Legalább 100 olyan szak van egyetemeken ahol nincs matek... Lehetsz ügyvédtől a történészen át, tolmácsig bármi... Vagy ha nem akarsz diplomát akkor autószerelőtől a burkolón át az asztalosig akármi... Nem értem minek parázni. Amúgy meg van ismerősöm akit rendesen felmentettek matekból!!! Egyszerűen nem ment neki, mellette meg 4-es 5-ös volt mindenből! Középiskolások voltunk, és állandóan megbukott... vagyis csak kétszer, félévben meg évvégén, aztán felmentették és kész... szóval nincs itt gáz :)
2010. márc. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Igen azt hiszem én is tényleg meg fogok szenvedi a szorzóval ha akarok valamit...

Felmentették?Nahát:D

Anno eléggé megnyugtattál mert eszembe jutott hogy tényleg!Lehetséges hogy csak a tanárok ültették a bogarat a fülembe a matek fontosságát illetően?

Szorzótábla és kész!A tanáraim tudják hogy miféle vagyok,ha a szorzótáblát hibátlanul felmondom év végén talán nem buktatnak meg...

Aztán ha azt sikerül beverni a fejembe talán számolni is képes leszek!:)

De jól feldobtatok!Igen szorzótábla...bőven elég!A többi pedig majd jőni fog,ha jőni kell:)

2010. márc. 13. 00:53
 10/27 anonim ***** válasza:
26%
hát azért volt általánosba házi, hogy megjegyezd... Gondolom nem foglalkoztál vele! Én például megjegyztem a szorzó táblát a feladatokból, semmit nem kellet tanulni! Egyenletnél viszont már kell egy kis tudás, de azse nagy dolog.
2010. márc. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!