Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » -1 matektudással vinni fogom...

-1 matektudással vinni fogom valamire az életben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy debil vagyok a matekhoz...13 évesen még nem tudom a szorzótáblát,egyszerűen ha megölnek sem tudok kiszámítani magamtól egy egyenletet.

Nagyon nagy probléma lesz ez?Tudom hogy döcögős lesz,de ha a többi tantárgyból jó vagyok,még van némi reménysugár hogy nem cseszi el a matek az életem?

Családi vonás a "debilség" senki se valami jó matekból a családomban.Sokat próbálkoztunk de nem megy.Mintha hirtelen egy ködfátyol hullana az agyam köré ha meglátok egy egyenletet.

Ez miért van egyáltalán?Mert nem arról van szó hogy humánus vagyok,jól megy a nyelvtan,a földrajz,biológia,a kémia,a fizika,csak a számokkal nagyon rosszban vagyok...


2010. márc. 13. 00:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen zavar van, ez a diszkalkulia. Itt olvashatsz róla, érdemes lenne bővebben utána nézned, ha ez van, jobb lenne, ha kiderülne, még mielőtt elkönyvelnek buta, lusta gyereknek és megvágnak állandóan.


[link]


Egy nyomoréknak sem mondjuk, hogy azért ül kerekes székben, mert egy lusta dög, ez is egy probléma, akármilyen hihetetlen is létezik és nem azért, mert az illető egy lusta disznó, aki nem foglalkozik a matekkal.

2010. márc. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
71%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:37



neked üzenem hogy az aotószerelőnek éretségizni kell matekbol irodalombol nyelvtanbol nyelvből és egy választottból...szoval annak se menjen

2010. márc. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%
Tudod az a helyzet, hogy valójában az életben 4 dolgot kell igazábólé tudnod. Szorzani,osztani,összeadni,kivonni. Erre a 4 dologra lesz csak szükséged. És ezzel eddig nincs semmi gond, csak az a baj, hogy leteszel egy szakmát és olyan szakmai számítások vannak benne a vizsgán, amit bár sose kell használnod, mégis a vizsgán meg kell tudnod oldani. Mondok egy példát. Vízvezetékszerelő vagyok. Ebbe a szakmába a 4 alap dolgon kívül semmi mást nem kell tudni számolni. Szakmunkásvizsgán mégis volt hőtágulás számítása (ami egyenlet), lejtés számítása, szükséges szigetelés stb.stb... Szóval szerintem hiába nincs rá szükség soha az életben, vizsgán mégis meg kell tudni oldani.
2010. márc. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Nyugi valahogy csak meg lesz a 2-es!Utána úgyse lesz szükséged arra a sok sz*rságra, amit matekból tanítanak.

(én se nagyon tudom a szorzótáblát, mégis dolgozom, családom van, szóval nem dől össze a világ emiatt!)

2010. márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok jó matekos. Sosem voltam az. Képtelen vagyok fejben számolni, nem áll rá az agyam a számolásra, belegabalyodok, stb. Mindig igyekeztem elkerülni az ilyen jellegű dolgokat. Aztán az egyetemen mégis utolért, pedig kommunikáció- média szakos vagyok, na aztán csak bejött itt is a médiagazdaság nevezetű tantárgy. De az az igazság, hogy elboldogulok vele valahogy, mert itt valóban azt érzem, hogy ennek veszem majd a legtöbb hasznát.

Különben van hasonlóan működő ismerősöm, ő pl. nyelviskolában lett nyelvtanár. Nem keres rosszul, szóval "vitte valamire" :)

2010. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
06.19 érettségizni szinte mindenkinek kell matekból, hidd el aki jogásznak megy annak is :) A kérdés az volt, hogy az ÉLETBEN mire viheti. Nos az életben lehet jó autószerelő, mert nem kell a szereléshez matek.... Azt is leírtam, hogy fel lehet menteni matekból ha tényleg nagyon nagy a gáz, és akkor nem kell érettségizni sem...
2010. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

03:33

Kicsit nagyon megijesztettél,sok hasonlóság van...

Amúgy nem olyan szakmába fogok belefogni mint az autószerelés,asztalos,elvégre egy lány elég furcsán nézne ki mint gázszerelő.

De most komolyan mindenhez?Mindes-demindenhez?A reáltantárgyakhoz nagyon kell a matek azt tudom,még biológiához is kell de komolyan(orvos)pedig azt is nagyon jól értem.Földrajzhoz is,pedig azt annyira szeretem,és olyan jól megy!Ha álmomból pofoznak föl akkor is felsorolom Ázsia tájait,folyóit,azonnal tudom hogy hol milyen éghajlat van,pedig csak egy-két órát foglalkoztunk vele,de az érettségiben gondolom van némi kilométer számítás...A humán tantárgyakhoz mennyire kell?Annyi energia buzog bennem,tudásvágy,meg akarom mutatni mennyit tudok de a matek...olyan rossz érzés...mindig a számolásba bukok bele,pedig jártam korrepetálásra,magántanár jár hozzánk,elsős feladatokat csinálok a gépen...de nem.Semmi eredmény.Ugyan olyan ködfátyol.Lehet hogy tényleg beteg vagyok.

Úgy látom hacsak nem mentenek fel mindenképp érettségiznem kell.Fene.Az meg csak rosszabb ha tényleg diszkalkuliás vagyok.Már nem tudom mit gondoljak.Az a legrosszabb hogy a fenébe is,de tudom hogy milyen jó fejem van,de a matekkal mégsem tudok mit kezdeni!

2010. márc. 13. 11:41
 18/27 anonim válasza:
Sárközy is megbukott matekból, mégis vitte valamire...
2010. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Önsajnálat helyett menj el a nevelési tanácsadóba diszkalkuliavizsgálatra. Jó esetben az iskola (szaktanár, igazgató) ad ehhez javaslatot, de ha nem, akkor menj el magad (a szüleiddel). Nem kell kétségbeesni, akik ebben szenvednek, értelmes emberek, akik sokra viszik az életben. Senki nem tudja az okát, nálatok ezek szerint öröklődő. A szakvélemény alapján felmentenek a matek osztályzás alól, illetve más tantárgyak számolási feladatai alól is, helyette majd másból kell érettségizni. Szóval ne nyugodj bele, ne nehezítsd meg a saját életedet azzal, hogy úgy teszel, mintha nem lenne. Olyan középiskolába kell majd menni, ahol foglalkoznak diszesekel, ott fejlesztésben is részesülsz. Addig is olvassatok utána a kérdésnek.
2010. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Jó rendben.Hétfőn el fogok menni az iskolapszichológushoz.Lesz ahogy lesz.
2010. márc. 13. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!