Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE pszichológia tényleg...

Daisy Strayer kérdése:

Az ELTE pszichológia tényleg olyan rossz? Érdemes oda mennem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sokat hallottam, hogy az ELTE inkább kutatói mintsem gyakorlatorientált, viszont nem hiszem, hogy emiatt rossz is lenne. Aki az ELTE PPK-n tanul, annak mi a véleménye a pszichológiáról? Az, aki nem kutató, hanem inkább magánpraxis nyitó akar lenni érdemes oda mennie?


Büfészakos kritikák kíméljenek.

Köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 30. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Ez engem is érdekelne, jövőre érettségizem, és elég sok negatív kritikát olvastam itt is. Bocsi, hogy nem adtam érdemleges választ, de hátha mindketten okosabbak leszünk a többiek válaszai alapján. :)

18/L

2015. júl. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Ha kutató akarsz lenni, akkor jó. Ha gyakorlati pszichológus kívánsz lenni, akkor NEM. Száraz elmélet gyakorlat nélkül.


Ha szerinted nem rossz az, hogy nincs gyakorlat, akkor menj el nyugodtan oda, és majd nézz nagyokat, amikor szagolni sem tudsz egy pszichológus munkájához, mert SEMMI gyakorlati tapasztalatod nincs.

2015. júl. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Az ELTE egy élvonalbeli tudományegyetem és a pszichológus szaka ma egyértelműen az egyik legjobb Magyarországon.


Nincs olyan, hogy az egyik kutatónak jó, a másik gyakorlati célra. Ha egy egyetemen nincs komoly kutatás akkor az nem egyetem. Egy egyetem vagy jó, vagy nem jó és ezt az ott munkálkodó élvonalbeli tudósok, kutatók színvonala dönti el.


A jobb és rosszabb természetesen nem minden egyes oktatóra és hallgatóra vonatkozik, hanem az együttes közállapotokra, szakmai nívóra, a dolgokhoz való hozzáállásra, közhangulatra.


Az én véleményem szerint egy egyetem színvonalát nem a pénz, nem a hírnév, nem a méret, hanem a professzori kar színvonala határozza meg. Egyetemen jó oktató az lehet, aki élvonalbeli művelője (kutatója-fejlesztője) a saját szakterületének. Mert ezen a szinten csak azt tudja valaki átadni, amivel maga is rendelkezik.


Igenis hiszem, hogy jó képzést olyan intézmény tud nyújtani, amelynek oktatói kara nem csak, éppen hogy meg tudja tartani a BA-s órákat, hanem képes magasabb szinten, arra épülő MA-k sokaságát és PhD-képzéseket is indítani, azaz legalábbis van MAB által akkreditált Doktori Iskolája, vannak olyan vezető kutatói, akiknek a szakmai teljesítménye megüti azt a szintet, hogy a MAB törzstagi akkreditációjának megfeleljenek, tudnak nemzetközi tudományos folyóiratokban és konferenciákon publikálni, tagjai lehetnek nemzetközi tudományos társaságoknak, szerkesztőbizottságoknak, akadémiáknak stb.


Sajnos én azt tapasztaltam, hogy a felsőoktatásban a "gyakorlati, gyakorlat-centrikus, gyakorlatias" jelzők legtöbbször nem azt jelentik, hogy ott gyakorlatban jól hasznosítható tudást lehet szerezni, hanem ez a jelző gyakorlatilag a "gyenge, elméletileg megalapozatlan, tudományos teljesítmény nélküli" fogalmak szinonimája.


A gyakorlatias sajnos általában azt jelenti, hogy a ma bevett gyakorlattal, a ma és a tegnap módszereivel és szemléletével foglalkoznak, mert fogalmuk sincs a holnap vagy a holnapután lehetőségeiről és kihívásairól.


Néha Immanuel Kantnak, néha Theodosius Dobzhansky Nobel-díjas biológusnak tulajdonítják a mondást, hogy:

"Semmi sem gyakorlatiasabb, mint egy jó elmélet", én azt hiszem ez a pszichológia gyakorlatára és jövőjére különösen igaz.

2015. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dftgsgvghgev ***** válasza:
100%

Ha magánpraxist szeretnél nyitni, teljesen mindegy, hová mégy. Szerintem. Egyik helyen sem tanítják meg, hogyan kell azt csinálni. Alapozás zajlik, anélkül nem léphetsz tovább a gyakorlat felé. Még a gyakorlatorientált képzések is maximum annyit tudnak adni az egyetemen, hogy elkezdjél egy interjút, támpontot adnak a diagnosztikához, de nem az egyetemen fogod profin megtanulni. Ahhoz rengetegszer kell megcsinálni őket, azaz sok emberrel dolgoznod. Egyik elmélet sem lesz "világos", amíg nem látod azt a működést a paciensen, amit megpróbál leírni. És a gyakorlat sem lesz "világos", amíg nem "érted", mi történik, azaz nincs rá elméleted. És Ma-n kétlem, hogy elég sok pacienssel dolgozhatsz ehhez. A magánpraxis szempontjából szerintem sokkal fontosabb lesz, hogy hol kezdesz el dolgozni az egyetem után, illetve milyen gyakorlatot szerzel egyetem mellett. Az indulásnál lehet előnyben lesznek azok, akik gyakorlatorientált képzést kaptak, de az az előny, nem olyan vészesen nagy, és idővel úgyis kiegyenlítődik, miután munkába állsz, illetve elkezded a továbbképzéseket.


A magánpraxist pedig fenn kell tartani, ami leginkább az üzleti és vállalkozói iskolák anyaga már. Nem része az öt éves képzésnek sajna, legalábbis 4 éve még nem volt az.


Az alapozó anyag, amit kapsz az ELTE-n, átfogó és korszerű. Később is vissza lehet hozzá nyúlni.

2015. júl. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
EmberAdam3-ra sose hallgass, mert ő köztudottan az elte seggében van tövig :D
2015. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
ráadásul még a pszichó szaknak a közelében sem járt soha.
2015. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Egyébként nézz körül gyakorin, a legtöbb pszichós kérdésnél ELTÉSEK mondják hogy MEGBÁNTÁK hogy odamentek. Légy birka vagy légy okos.
2015. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Nekem legjobb barátnőm jár eltére, szerinte is elég fos... Pl volt szeminárium, ami abból állt, hogy egy tankönyvben kellett meghatározott oldalszámtól-ig a helyesírási hibákat kibogarászniuk = ingyen lektoráltatták velük a könyvet ;) Vagy másik eset, mikor az általuk lefordított szakszövegeket írta a tanár a tanulmányába... Szal sztem ez elég gáz.


KRE gyakorlatiasabb.

2015. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos válasz! :) Sokat segítettek, és egyre világosabb, hogy végülis mindegy, hogy melyik egyetemre megyek, ez szubjektív, és majd csak akkor derül ki, hogy na végül is milyen nekem az egyetem... most inkább a pontszám miatt aggódom kicsit, mert elég magas, és még van 2 évem suliból, ki tudja addig mennyit nő a pontszám. Egyébként most a Szegedi egyetem tetszett meg, nem hallottam róla rosszat, és a város is tetszik.
2015. júl. 6. 21:02
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
ELTE pszichós vagyok. A gyakorlatot bárhol meg tudod szerzeni, az elméleti hátteret nem. Az ELTE-n tényleg világszínvonalú kutatók tanítanak, minden kutatási területen naprakészek és a tantervünk is erre épül. Van olyan Pázmányos ismerősöm aki már elsőévesként tréningeket tartott NULLA elméleti tudással, szerintem nem az lenne a cél hogy megtanuld eladni a semmit, hanem hogy TUDOMÁNYOS SZINTEN értsél a pszichológiához, amit aztán majd hasznosítani tudsz. Nem lehet úgy embereken segíteni hogy nem értesz ahhoz amit csinálsz, a sebész sem operálhat tudományos alapok hiányában.
2016. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!