Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Origón átmenő sík egyenlete,...

Origón átmenő sík egyenlete, mely párhuzamos a és b vektorra?

Figyelt kérdés

Sík egyenlete tudom, hogy A(x-x0)+B(y-y0)+C(z-z0)=0, ahol az x0,y0,z0 az a P pont koordinátái, de ilyen feladatnál melyik melyik?


A P pont akkor most az origó, szóval az x0=y0=z0=0, ez stimmel?


Tehát A(x-0)+B(y-0)+C(z-0)=0?


Az a és b vektorra merőleges akkor meg vektoriális szorzat, és az lesz az A,B,C?


Tehát ha az a vektor (1,2,1) és a b vektor (3,0,4), akkor a vektoriális szorzat eredménye (8,-1,-6), szóval a feladat megoldása 8(x-0)-1(y-0)-6(z-0)=0, ez így van vagy valamit rosszul csináltam?



2015. jún. 12. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól csináltad.


(Annyi apróság, hogy úgy kell szépen mondani, hogy A, B, C a sík normál vektorának komponensei, ami most a×b vektor.)

2015. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát elég nagy bajba vagyok az ilyen megfogalmazásokkal, megnevezésekkel, de szerencsére elmélet és szóbeli nem lesz, de azért köszönöm :)
2015. jún. 12. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!