Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vagyok én hátrányosabb...

Miért vagyok én hátrányosabb helyzetben ahhoz, hogy felvegyenek egyetemre?

Figyelt kérdés
Anyukámnak és apukámnak is két diplomája van, én rohadt sokat tanulok, hogy nyelvvizsgát szerezzek, tisztességesek vagyunk, betartjuk a törvényeket, és nem szülök gyereket középiskola alatt...miért van az, hogy ezekért nem kapok plusz pontot?? Hja, és nincsenek is elválva. Szerintem nagyon igazságtalan, hogy azért járok "rosszul", mert ők szereztek diplomát és együtt nevelnek...így se sokkal könyebb pedig. De ez senkit sem érdekel Magyarországon, úgy tűnik. Nesze neked esélyegyenlőség.
2008. júl. 30. 13:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy ezzel egyedül. Mondjuk az én szüleim elváltak, így "hátrányos helyzetű" vagyok, bár egyáltalán nem értem, hogy miért. Nekem semmi hátrányom nem származott/származik ebből, még jobb is így. Én sem értem, hogy miért jár ezért plusz pont. Igaz nem sok, de lehet, hogy valakinek ezen múlik a bejutás, a másik okosabb tanulót kitúrva ezzel, akinek csak annyi a gondja, hogy nincs meg az a plusz pont. A nagyokosok kitalálták ezt a rendszert és kész, semmit nem tehetünk ellene. Ők úgy gondolják, hogy így valósul meg az esélyegyenlőség, ezt el kell fogadni.
2008. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Erre szoktam azt mondani, hogy ha van pozitív diszkrimináció, akkor azzal együtt megjelenik a negatív is. Csak hát vannak érdekcsoportok, akik ki tudják maguknak harcolni a pozitív diszkriminációt, és az már senkit nem érdekel, hogy ez másokat negatívan diszkriminál. Emiatt én is dühös vagyok.
2008. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem mondjátok komolyan, hogy az elvált szülők gyerekének jár plusszpont.. ez most csak viccugye??????????????????????????????
2008. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy jó felvételi rendszer a következő módon néz ki:



az, hogy bekerülhetsz-e vagy sem, az csak és kizárólag a tanulmányi teljesítményedtől függ (elért eredmények, nyelvizsga, versenyek stb.)

az, hogy költségtérítéses vagy-e vagy kell valemennyit fizetned, az meg a szociális helyzettől.


pontosan ez az elv lett leszavazva azon az ominózus 3 kérdéses népszavazáson. Az ország szerint ez így jó, ahogy van.


Te meg megszívtad.


Hogy kinek mondasz ezért köszönetet, azt a belátásodra bízom.

2008. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

bonyolult dolog ez...valóban igazságtalannak tűnik ez a rendzser így első bllekre,de azért van benne némi realitás..

nekem pl.van egy bnőm,akit egyedül nevel az anyukája,igen szerény körülmények között,az se biztos h.a következő havi albidíjat ki tudják fizetni..így ő pl.nyelvvizsgázni nem is tudott volna..(hihetetlen de ez a 15-20000 Ft is megterhelő lett vona nekik)suli után/hétvégén dolgozik,emellett azért elég jó tanuló,de pl.nem nagyon volt ideje/energiája versenyekre járni.stb...

ok.tudom h.ez csak egy kiemelt példa a sok közül és vszínű h.nem mki szorul rá a pontra...mégha pl.egyedül nevelik is..

egyébként elvált szülők gyerekének nem jár plusz pont,illetve azért jár ha egyedül nevelik..

ha meg pl.csak általános iskolát végzett a szülő az azért jogosít fel +pontra,mert abból indulnak ki,h.ilyen végzettséggel biztos nincs lyan állása a szülőnek ami megfelelő anyagi hátteret jelentene a gyarek számára...kacifántosan hangzik de így van..

ja és még 1 félreértést tisztázni kell.:

senki nem mondta h.középsuli alatt kell szülni.,a felvételi eljárásban nem csak most érettségiző fiatalok vesznek részt, hanem már 'régebben' érettségizettek (akár pl. 10 éve)is.tehát ez nem a középiskolás leányanyák támogatására van...

azt még leszögezném h.én me védek senkit,nem politizálok,csak gondoltam leírom más szemszögből is a dolgot.

szóval lehet h.nem teljesen fair ez az egész,de sajna a felvételizők helyzetének egyénenkénti felmérésére nincs lehetőség,(van ahol jogos a támogatás,van ahol nem)így megalkottak egy ilyen általános, pozitív diszkriminációs modellt...

bocsi a hosszú rizsáért...

2008. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el,hogy nem csak ez igazságtalan.Ugyanez van a szociális ösztöndíjjal is.3 gyerek miatt már nagycsaládosnak számít,pedig lehet,hogy szülei gazdagok,mégis kap 24 000 FT-ot,aki meg 2 gyereket nevel,lehet,nem kap annyit,még akkor sem,ha sokkal szegényebbek.Vannak hátulütői ennek a rendszernek,de nem tudsz mit csinálni.Ezen én is felháborodtam anno,mikor felvételiztem,de szerencsére ennek ellenére is bejutottam oda,ahova kellett.
2008. júl. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

No, azért valljuk be, akit anyukája egyedül nevel minimálbérből úgy, hogy a kedves apuka nem fizet egy fillér gyerektartást sem, annak igenis jár az a pluszpont! Hogy miért? Mert az ilyenek nem tudnak különórára járni, vagy adott esetben korrepetálásra, általában nincs otthon internet, hogy onnan készüljön a vizsgákra meg az órákra a gyerek, a szülő nem fizeti be a gyereket nyári szuperintenzív nyelvtanfolyamokra, hogy az érettségire meglegyen az a nyelvvizsga, és egyéb finomságok. Így máris nem olyan jó elvált szülők gyerekének lenni, bárki bármit is mondjon!


A kérdezőnek: igen, nem fair, hogy ilyenek a körülmények. Nem fair, hogy egy pedagógus házaspár gyereke nem minősül hátrányos helyzetűnek, holott a szülei 20 év tanítás után is csak 200 000 nettót visznek haza havonta, nem fair, hogy nem jár megemelt szoctám, vagy kiemelt ösztöndíj, illetve nem kap a gyerek kolit automatikusan. Lehetett volna változtatni, nem történt meg, mert ebben az országban mindenki csak a saját érdekeit nézi. Ez van, ez Magyarország.

2008. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

"...annak igenis jár az a pluszpont! Hogy miért? Mert az ilyenek nem tudnak különórára járni, vagy adott esetben korrepetálásra, általában nincs otthon internet, hogy onnan készüljön a vizsgákra meg az órákra a gyerek, a szülő nem fizeti be a gyereket nyári szuperintenzív nyelvtanfolyamokra, hogy az érettségire meglegyen az a nyelvvizsga, és egyéb finomságok."


És ezt meddig folytatjuk? Mert semmi garancia nincs rá, hogy majd a felsőoktatásban meg tudja szerezni a nyelvvizsgát, tud különórákra járni, lesz számítógépe stb. Netalántán neki majd a diplomához is kisebb tudás kell majd? Netalántán nála kicsit könyebbé tesszük a fizikai törvényeket, hogy a silányábban megtervezett épület se dőljön össze? Hameg nem, akkor miért képezzük tovább, sok-sok pénzért, ha nem lesz belőle diplomás ember? Miért ne húzhatnánk meg a felsőoktatás elött a határt?

2008. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszolónak: az általad idézett válaszoló vagyok, a saját helyzetemet írtam le. Nekünk sosem volt otthon számítógép vagy internet, nem járhattam különórákra, mint az osztálytársaim többsége az elit versenyistállóban, nem jártam nyári nyelvtanfolyamokra, helyette dolgoztam, és folyamatosan küzdöttem, hogy szinten maradjak. Míg másnak segítettek, én csak magamra számíthattam: többszörösét tanultam annak, amit a kedves milliomos-csemete osztálytársaim, és tudod, mi történt?

Felvettek az egyetemre, elsőre, a megálmodott szakomra. Kaptam ugyan kolit, de ÉHEZTEM, a szó szoros értelmében, mert nem volt pénzem kajára sem. Számítógépezni a kari gépterembe jártam, a könyveket a könyvtárból kölcsönöztem. Évfolyamelső voltam egyetemi éveim alatt végig, 6,5-7,0-ás korrigált kreditindexeket produkáltam, ami azt jelenti, hogy míg az átlag egyetemista 20-25 kreditet teljesít félévente, én 50-55 kreditet, színötösre. Lediplomáztam, jelenleg posztgraduális képzésben veszek részt. Szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy kiváló szakembernek tartanak, jól megfizetik a munkámat.

Te pedig azt mondod, hogy nekem nem járt volna az esély, mert szegény családból származom, és nem volt hátszelem. Én azt gondolom, járt. És jár mindenkinek, aki arra méltó, függetlenül a család anyagi helyzetétől.


Nyelvvizsgás felvetésedre: ma Magyarországon minden egyetemnek és főiskolának kötelessége négy félévi ingyenes nyelvvizsgára felkészítő kurzust biztosítani a nem nyelvszakos, nyelvvizsgával még nem rendelkező hallgatóknak. Ez törvény.

2008. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

én az 5.válaszoló vagyok...megerősíteném az előttem szólót.a barátnőm esete tehát majdnem detto ugyanez,azt kivéve h.ő még nem végzett,de hasonló eredményeket produkál.(és tényleg ingyenesen lenyelvizsgázott 2 hónapja)

ezek a vélemények azért jók, mert láttatják,h.nem minden fekete-fehér...

2008. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!