Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A doktornők hogy tudják...

A doktornők hogy tudják összeegyeztetni a munkát a családdal?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni, ugyanakkor vágyom családra is. De elképzelni sem tudom, hogy az egyetem vagy a munkám mellett hogy leszek képes családot alapítani? Egyáltalán mikor? Nem akarok 30 fölött szülni, de alatta meg esélyét sem látom. Valamelyik álmomat fel kell adnom? Ugye nem?:(
2009. dec. 26. 21:53
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Én ismerek olyan doktornőt, akinek sikerült jó orvosként helytállnia, és gyerekeket nevelni. Okos, szép gyerekei lettek. A családban van apa is!! A normális, ha két ember összehangolja a gyerekek feletti törődést, aggódást...nevelést.

Hiszen ha elmész dolgozni, mint a férjed is majd, egyenrangú partnerek lesztek és az otthoni teendőket is osztani kell. Nem hárul minden a te válladra egy jó partner mellett! :-)

Szerinted pl. egy kalauznő hogyan csinálja?

Vagy egy eladó a plázából?

Mindketten dolgoznak a nap bármely szakában, a vasutas pl. még ünnepek és éjszaka is.

Minden megoldható, de kell hozzá a társad és némi optimizmus. Reszketve nincs előrelépés.

Más is megcsinálta, neked miért is ne sikerülne???

2009. dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
akkor az emberek csak misztifikálják az orvosok leterheltségét, stresszes életét?
2009. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Szerintem az orvososdi is egy munka, mint más munkát is, lehet szívből és jól csinálni, lelkiismeretesen.

Szerintem összeegyeztethető a munka és a család, nálunk soha nem volt segítség, de a párommal mindent meg lehetett oldani, ketten.Pedig ő sokszor ünnepek és éjszaka is dolgozik, mégis megoldottuk és megoldjuk. Kicsit valóban túlaggódod a dolgot. De ez is azt bizonyítja, hogy felelősséggel gondolkodsz. Mindent azért nem lehet előre látni, tervezni. Néha kockáztatunk, és ha emberi szinten vállalunk be, akkor nyerünk. Ez mindenben így van. Hitellel, családdal, érzelmekkel. Gondolkodj kicsit ezen, és fel a fejjel.

Sikeres új évet kívánok!

2009. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!