Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám összeegyeztetni...

Hogyan tudnám összeegyeztetni az egyetemet és a munkát?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok és úgy terveztem, hogy ettől az évtől munkát fogok vállalni. Csak hétvégén szeretnék dolgozni, mivel hétközben napi 10 órám van, reggeltől estig a suliban ülök. Emellett meg kell írni a kiadott beadandókat is, időt kell szakítani a kiadott könyvek elolvasására is. Nem is beszélve a vizsgaidőszakról és arról, hogy a páromat sem hanyagolhatom el. Jól szeretnék teljesíteni az egyetemen, de szeretném a párommal a közös jövőnket is alapozni. Várjak addig, amíg kevesebb órám lesz egy félévben? Van, akinek sikerül minden téren jól teljesítenie?
2008. szept. 3. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
nehéz mindenhol megfelelni az elvárásoknak... napi 10 óra az egyetemen tényleg nagyon sok, bár én az egyetemi éveim alatt sosem voltam bent minden órán, ezzel lehet nyerni egy kis szabadidőt. hétvégén csak diákmunkát érdemes vállalni, mert azt rugalmasan tudod kezelni, kihagyhatsz hétvégéket vagy napokat és senki nem veszi le érte a fejedet. a barátod biztos megérti,hogy pénzt szeretnél keresni, este vagy délután munka után hozzá mehetsz haza és akkor biztos könnyebben tudtok ehhez az új helyzethez alkalmazkodni.
2008. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jól akarsz teljesíteni a suliban, akkor nem valószínű, hogy fogsz tudni mellette "fixen" dolgozni. Viszont ha nagyon jó vagy valamilyen tárgyból, akkor esetleg korrepetálhatnád az alattad járókat. Ezzel elég jól lehet keresni, és nem is vesz el sok időt.
2008. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!